‘Musk’ın uzay aracı, dünyanın düz olduğuna inananlara yanıt’

Elon Musk'ın, uzaya gönderdiği uzay aracı, sosyal medya kullanıcıları tarafından dünyanın düz olduğunu düşünenler topluluğuna bir cevap olarak görüldü.

‘Musk’ın uzay aracı, dünyanın düz olduğuna inananlara yanıt’

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO´su girişimci Elon Musk önderliğinde dün Mars´a yollanan ve Dünya ile Mars arasında yıllar boyunca uzay boşluğunda süzüleceği tahmin edilen Heavy Falcon adındaki uzay aracıyla sosyal medya kullanıcıları Musk´ın dünyanın düz olduğunu düşünenler topluluğuna bir yanıt verdiğini düşünüyor.

 

resimid_4569272

Musk, Kasım ayında Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Dünya´nın düz olduğunu düşünenler topluluğuna, “Neden Mars´ın düz olduğunu düşünenler topluluğu yok?” sorusunu sormuş ve dünyanın düz olduğunu düşünenler topluluğu ise Musk´ın sorusuna, “Merhaba Elon, sorun için teşekkür ederiz. Dünya´nın tam aksine, Mars´ın yuvarlak olduğu gözlemlenmiştir” diye cevap vermişti.

Tesla CEO'su Elon Musk dünyanın en güçlü roketi SpaceX Falcon Heavy'yi fırlattı! Tesla Roaster canlı yayında uzaya çıktı! İşte ilk görüntüler... İlginizi Çekebilir Tesla CEO'su Elon Musk dünyanın en güçlü roketi SpaceX Falcon Heavy'yi fırlattı! Tesla Roaster canlı yayında uzaya çıktı! İşte ilk görüntüler...

Musk, SpaceX önderliğinde dün ABD´nin Florida eyaletinde yer alan Kennedy Hava Üssü´nden uzaya fırlatılan uzay aracının görüntülerini resmi Twitter hesabında paylaştı. Twitter kullanıcıları, uzay aracından gelen görüntülerde görünen dünya şeklinin, dünyanın düz olduğunu düşünenler topluluğuna bir yanıt niteliğinde olduğunu söyledi.

DHA

 

Elon Musk şimdi de uzaya Tesla gönderiyor! İlginizi Çekebilir Elon Musk şimdi de uzaya Tesla gönderiyor!

 

Loading...