Reklamsız Sözcü

WhatsApp gruplarında yöneticilerin yetkileri tehlikede

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'tan her gün yeni özellik haberleri geliyor. WhatsApp grup yöneticilerini (Admin) ilgilendiren bir özelliği kullanıma sundu.

11:03 -
WhatsApp gruplarında yöneticilerin yetkileri tehlikede

WhatsApp grupları, yeni bir özellik ile admin seçimlerini çok daha kolay hale getiriyor. Gelen özellik ile WhatsApp’ta grup yöneticileri, diğer yöneticileri gruptan atmadan kolaylıkla yöneticilikten çıkarabilecek. Bu özellik ile bir yönetici diğer yöneticinin yetkilerini elinden alabilecek. Bir defa yöneticilikten çıkarılan kişinin tekrar yönetici olabilmesi için gruptan çıkıp tekrar katılması gerekiyor. WhatsApp bu yeni özelliği hem iOS hem de Android için kullanıma sundu.

Yeni güncellemede, bir grup yöneticisinin grubun başka bir yöneticisini yöneticilikten alabilmesine izin veren bir özellik ortaya çıktı. Yeni özellik, iOS için 2.18.41 numaralı sürümde ve Android web 2.18.116 numaralı sürümünde kullanıma sunuldu.

GRUPTAN ÇIKARMAYA GEREK KALMADI

Daha önce bir üyeyi yöneticilikten düşürmek için yönetici, onu gruptan çıkarmak ve gruba tekrar eklemek zorunda kalıyordu. Ancak grup üyelerinin yöneticiyi düşürmelerine hala izin verilmediğini de belirtmekte fayda var.
İLGİLİ HABERWhatsApp'tan Android'ler için sürpriz haber! Artık sildiğiniz fotoğraflar geri gelecekWhatsApp'tan Android'ler için sürpriz haber! Artık sildiğiniz fotoğraflar geri gelecek

İLGİLİ HABERWhatsApp'ta yaş sınırı değişikliğiWhatsApp'ta yaş sınırı değişikliği

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more