Sözcü Plus Giriş

WhatsApp kullananlara kötü haber! Güvenlik açığı bulundu, mesajlarınız tehlikede

Araştırma şirketi Check Point Research'de çalışan uzmanlar, WhatsApp Messenger'da bilgisayar korsanlarının iletileri ele geçirme ve içeriklerini değiştirmelerine imkan veren bir güvenlik açığı buldu. Gelen haberlere göre bulunan açık nedeniyle WhatsApp'ta hacker'lar sizin adınıza arkadaş listenizdeki kişilere mesaj gönderiyor.

17:15 -
WhatsApp kullananlara kötü haber! Güvenlik açığı bulundu, mesajlarınız tehlikede

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp, milyonlarca kullanıcısını tehdit eden sistem açığı ile gündemde.

Servisin güvenlik sistemindeki bu açık, bilgisayar korsanlarının hem kullanıcıların kişisel yazışmalarında hem de grup sohbet odalarında mesajlarını değiştirmelerine olanak veriyor. Bu durum, WhatsApp’ın mobil ve web sürümünü senkronize etme araçlarındaki güvenlik açığı nedeniyle ortaya çıkıyor.

Uzmanlar, sohbetlere erişebilmekte kullanılan çeşitli yollar belirlediler. Örneğin, grup sohbetindeki ‘alıntı’ işlevini kullanarak, gerçek göndericinin ID adresini, yazışmada bulunmasa bile başka bir kullanıcının adıyla değiştirilebiliyor. Ayrıca bir grup üyesine başka üye adına mesaj gönderilebilir, bu durumda mesajı alanın yanıtı grubun tüm katılımcıları tarafından görülebilir.

WhatsApp’tan ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more