Sözcü Plus Giriş

WhatsApp kullanıcılarına müjdeli haber! Önemli medya yeniliği duyuruldu

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'tan müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. WhatsApp, Android için oluşturulan beta programından sonra büyük ilerleme kaydediyor. WhatsApp beta programında test edilen medya görünürlüğü özelliği ile artık kullanıcılar isterlerse resim ve videolarını galeride görmeyecek.

null
Güncellenme: 11:50, 27/05/2018
WhatsApp kullanıcılarına müjdeli haber! Önemli medya yeniliği duyuruldu

WhatsApp kullanıcılarının uygulama üzerinden aldıkları medya dosyaları aynı zamanda telefon galerisinde de görünüyor. Bir çok kullanıcı bu durumdan haliyle şikayetçi. WhatsApp, Google Play Beta programı aracılığıyla yayınladığı yeni güncelleme ile veri ve depolama alanında değişikliğe gitti. Eklenen bu bölüm sayesinde, kullanıcılar indirilen bütün WhatsApp medyasını WhatsApp dışındaki galeride gösterebilecek ya da bunu etkisiz hale getirebilecek.
whatsapp-haberleri-medya

Uygulamayı en son beta sürümüne güncellediğinizde medya görünürlüğü varsayılan olarak açık şekilde geliyor. Bahsi geçen özelliğe ulaşmak için Ayarlar > Veri ve depolama kullanımı yolunu izlemek yeterli. Buradan tercihinize göre “Medyayı galeride göster” kutucuğunun işaretini kaldırabilir veya aynı şekilde bırakabilirsiniz.
İlginizi ÇekebilirWhatsApp'tan büyük hata! Engellediğiniz kullanıcılar...WhatsApp'tan büyük hata! Engellediğiniz kullanıcılar...

İlginizi ÇekebilirInstagram'dan botları engellemek için ilginç yöntemInstagram'dan botları engellemek için ilginç yöntem