Sözcü Plus Giriş

WhatsApp’tan bir yenilik daha! Emojinin yerini alacak sticker mağazası geliyor

1 milyarın üzerinden aktif kullanıcı sayısıyla dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp özellikleri her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor. SMS devrini bitiren platformu bu seferki atılı ile emojilerden sıkılan kullanıcıları sevindirmeyi planlıyor. WhatsApp'a gelecek olan yeni özellik ise sticker (çıkartma) mağazası özelliği.

null
Güncellenme: 19:30, 06/02/2018
WhatsApp’tan bir yenilik daha! Emojinin yerini alacak sticker mağazası geliyor

SMS ile mesajlaşmayı resmen tarihine gömen WhatsApp giderek büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir güncelleme ile YouTube desteğine kavuşan WhatsApp şimdi ise çıkartma mağazası özelliği üzerinde çalışıyor.

Henüz beta sürümünde olan bu mağazanın özellikleri test edilmeye başlandı. Bu mağaza Facebook Messenger ve Telegram mesajlaşma uygulanmalarında bulunanlara benzeyecek.

Bu mağazadaki çıkartmaların ve animasyonların kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacağı düşünülüyor. İlk aşamada yalnızca 6 adet olacak çıkartmalar, emojilerden sıkılan kullanıcılar için bir alternatif olacak. Bu özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı ise henüz bilinmiyor.