Sözcü Plus Giriş

WhatsApp yakında şaşırtacak, garip mesajlar…

Henüz kesinlik kazanmasa da birçok teknoloji platformunda konuşulan haberlere göre WhatsApp’ın Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası’nın sızdırıldığı bildirildi. WhatsApp'ın yeni güncellemesiyle ilgili sızıntılara dair haberler tepki çekti. Bu sızıntıda kullanıcı verilerinin şirketlerle paylaşımıyla ilgili önemli bir güncelleme geleceği görülüyor. Kullanıcı verileri şirket hesaplarıyla paylaşılırsa reklam mesajlarının sık sık karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor...

null
Güncellenme: 09:26, 07/03/2018
WhatsApp yakında şaşırtacak, garip mesajlar…

Geçtiğimiz günlerde hizmete giren WhatsApp Buisness’in getirdiği yeniliklerin yanında bazı sıkıntıların da ortaya çıkabileceği konuşuluyor. TelecomTalk’da yer alan ve ShiftDelete tarafından aktarılan haberlere göre, WhatsApp'ın Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası'nın sızdırıldığı bildirildi. WhatsApp, iş hesaplarına sponsorlu bir içerik sunmak üzere yakında kullanıcı verilerini Facebook ile paylaşmaya başlayacağı belirtiliyor.

FACEBOOK’UN VERDİĞİ BİLGİLERLE REKLAM MESAJLARI MI GELECEK?

Facebook bilgileri sadece WhatsApp'a hizmet vermek amacıyla kullanılacağı iddia ediliyor. İnsanlar, verilerin hangi şirketlerle paylaşılacağını ve bunun gelişmiş izleme anlamına gelip gelmediğini merak ettiklerini dile getiriyor.

whatsapp-son-dakika-haberleri

KULLANICI RIZASI KONUSU NETLİK KAZANMADI

Bu güncellemeyle birlikte özellikle dikkat edilmesi gereken husus, kullanıcıların verilerini paylaşıp ya da paylaşmayacağı hakkında seçeneklerinin olup olmayacağı. Buna ek olarak kullanıcılar, büyük ihtimalle işletme hesaplarını da isteğe göre engelleyebilecek. Kullanıcı verilerinin paylaşılması durumu, kişisel verilerin hakların ihlali gibi duruyor. Facebook ya da WhatsApp tarafından konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

İlginizi ÇekebilirWhatsApp'tan yeni haber var! Sohbet grupları için yeni özellik geliyorWhatsApp'tan yeni haber var! Sohbet grupları için yeni özellik geliyorİlginizi ÇekebilirWhatsApp'da karşınızdaki haberiniz olmadan mesajı sildiyse... Bu şekilde anlamak mümkün!WhatsApp'da karşınızdaki haberiniz olmadan mesajı sildiyse... Bu şekilde anlamak mümkün!
Yayınlanma Tarihi:13:25,