Reklamsız Sözcü
MESUT PARLAK

Seçilmeli!! Atanmamalı!!

11 Ocak 2018

Değerli Okurlar; hem iktidar hem de muhalefet partileri, il ve ilçe kongrelerini yapmaya başladı. Bu kongrelerin önemi, sadece önümüzdeki Yerel, Parlamento ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri açısından değil aynı zamanda da laik demokratik Cumhuriyet´in geleceği açısından da tartışılmayacak kadar önem taşımaktadır.
Hele ki 5 büyük ilimiz için olan öneminden bahsetmeme gerek var mı, bilemiyorum . Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntıları aşabilmesi, muhalefet partilerinin (MHP hariç) oluşturacağı kadrolara bağlıdır.

Sayın Kılıçdaroğlu'nun son dönemlerde sık sık dile getirdiği gibi CHP'nin içinde kendini düşünerek hareket eden partililerin yeri yoktur. Bu son derece saygın ve önemli bir açıklamadır. Kendisini yürekten kutluyorum. Bunlara ek olarak, bazı kentlerde yapılan il ve ilçe kongreleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmasını öneririm.

Gelelim yaşadığımız kent İstanbul'a… Bu hafta sonu yapılacak olan il kongresinin partimize hayırlı olmasını diliyorum. Medyadan öğrendiğimize göre iki aday yarışacakmış. Sosyal demokrat bir parti yönetiminin kesinlikle bir adayı işaret etmeyeceği umudunu yitirmek istemiyorum. Eğer aksi yapılırsa, parti tabanında sıkıntı yaratacaktır. Bırakın delegeler kendi özgür iradeleriyle istedikleri adayı seçsinler.

Sayın Cemal Canpolat; CHP İl Başkanı olarak gerçekten başarılı işler yaptınız. Siz geldiğinizde İstanbul'da CHP'nin üstünü örten ölü toprağı, başarılı çalışmalarınızla büyük oranda ortadan kalktı. Burada en önemli katkı, en ücra köşedeki insanlara ulaşabilmenizdi. Sayın Başkan, zaten başkan olduğunuz dönemlerdeki yapılan seçimlerde alınan sonuçlar da başarınızın kanıtıydı.

Gelelim esas konuya. Bazı partililerin iddia ettiğine göre, genel merkezde etnik meseleler gündeme getiriliyormuş. CHP gibi sosyal demokrat bir partide etnik meseleler asla gündeme GETİRİLEMEZ ve GETİRİLMEMELİDİR. Başarılı olan yoluna devam eder, başaramayansa gider. Bende sizler gibi bu hafta sonu çıkacak sonucu büyük bir merakla bekliyorum.

SON SÖZ: PROPAGANDA ÖYLE BİR SANATTIR Kİ, İNSAN BAŞKASININ AYAĞINA BASARKEN KENDİSİ “ AH “ DER. BOB HOPE

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more