Emanet oylar dönüyor!

Meral Akşener “Abiler benden, bir kadından korkuyor” diyerek iktidarın içine düştüğü derin endişeyi anlatıyor. Doğrudur. AKP'lilerin davranışları ve aşırı sert söylemleri kendilerini saran korkunun ifadesi… Ancak…
Samimi teşhisim şudur ki AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan ve adamları en çok Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan rahatsız!
Temel Bey'in partisi AKP tabanına en yakın parti… Geçen seçimlerde bu parti yüzde 1'in altında oy almıştı. Neden? Çünkü Saadet Partisi'nin seçmenlerinin tamamına yakını (kendi partilerinin yüzde 10 seçim barajının altında kalacağını düşündüklerinden) gidip AKP'ye oy vermişlerdi. Bu seçimde ise baraj derdi kalmadığı için AKP'ye verilen emanet oylar geri dönüyor.
Saadet'in oylarının daha şimdiden yüzde 9, yüzde 10 seviyesine geldiği gözlemleniyor. Kimden alınıyor bu oylar? Tabii ki AKP'den…
Temel Karamollaoğlu, iktidar karşısında dik duran, ülke sorunlarını şahsi menfaatlerinin üstünde tutan sağlam kişiliği ve doğru söylemleriyle AKP tabanında da güven duygusu yaratıyor. Bu nedenle AKP'nin ondan büyük rahatsızlık duyması normaldir.

sozcu-banner-1
Loading...