Sözcü Plus Giriş

ABD’de 1.5 milyar dolarlık loto ikramiyesi 5 aylık bir sürecin ardından sahibini buldu. Talihli, nezaketi sayesinde milyarder olduğunu söyledi. Sayısal loto yetkilileri, adının açıklanmasını istemeyen talihlinin “nezaketinin, müthiş bir şekilde sonuçlandığını” söyledi.

Talihli, ikramiyeyi tek bir ödemede almak isterse, 877 milyon doların sahibi olacak. 1,5 milyar dolarlık ödül, ABD tarihinde tek bir kişinin kazandığı en büyük ikramiye. Biletin satılmasından beş ay sonra açıklama yapan Güney Carolina sayısal loto yetkilileri, “Talihli, o an kendisini o bayiye getiren verdiği bütün kararlara da hayret ediyor” diye konuştu.

BİLETİ SATAN DÜKKAN DA İHYA OLACAK

Yetkililere göre talihli, Mega Millions kuponu almak için girilen sırada, arkasındaki bir kişinin önüne geçmesine izin verdi. Yetkililer, kazanan numaraların makine tarafından rastgele oynandığını söyledi. Şanslı biletin satıldığı dükkanın sahibi de, alacağı 50 bin dolarla mağazasını yenileyeceğini belirtti.

Güney Carolina, talihlilerin kimliklerini gizli tutmasına izin veren eyaletlerden biri. Diğerleri ise Delaware, Ohio, Kansas, Maryland, Georgia, Kuzey Dakota ve Teksas.

Son güncelleme: 07:58 06.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more