Sözcü Plus Giriş

ABD’ye doğru ilerliyor! NASA canlı görüntüledi

NASA, Bahamalar’ı terk eden Dorian Kasırgası'nı, ABD' kıyılarını doğru ilerlerken uzaydan canlı görüntüledi. Ayrıca, kasırganın 'Kategori 2'ye düşürüldüğü bilgisi paylaşıldı.

22:18 -

ABD'nin Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, Bahamalar'ı terk eden ve ABD'nin doğusundaki kıyı şeridine doğru ilerleyen Dorian Kasırgası'nın görüntülerini uzaydan canlı yayınladı. Yayınlanan görüntülerde, kasırganın büyüklüğü dikkat çekti.

İLGİLİ HABERDorian Kasırgası hızla ilerliyorDorian Kasırgası hızla ilerliyor

‘KATEGORİ 2'YE DÜŞÜRÜLDÜ'

ABD'nin Florida eyaletini vurması beklenen kasırganın, doğuya doğru yön değiştirerek kıyı şeridini takip edeceği ve kasırganın şiddetinin, Kategori 2'ye düşürüldüğü belirtildi.

Kategori 2 kasırgalar, Ulusal Kasırga Merkezi tarafından saatte en az 154 kilometre rüzgâr hızı olan tropik bir siklon olarak tanımlanmakta.

İLGİLİ HABERDışişleri'nden 'Dorian kasırgası' uyarısı!Dışişleri'nden 'Dorian kasırgası' uyarısı!

‘BAHAMALAR'DA 5 ÖLÜ'

Bugün Bahamalar'da etkisini gösteren Dorian Kasırgası, 5 kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu. Yetkililer, yaptıkları açıklamalarda, yaralı ve ölü sayısının artabileceğini bildirdi.

Öte yandan, ABD'de kasırgaya karşı önlemler alınmaya başlandı.  DHA

İLGİLİ HABERDünya Dorian Kasırgası'nı konuşuyor ama Sudan'da sel onlarca insanı öldürdüDünya Dorian Kasırgası'nı konuşuyor ama Sudan'da sel onlarca insanı öldürdü

 

Son güncelleme: 22:52 03.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more