Sözcü Plus Giriş

Trump: Bu ABD ve Cumhuriyetçilere yapılan bir saldırıdır

ABD Temsilciler Meclisi Genel Kurulu, Başkan Donald Trump'a yönelik "görevin kötüye kullanılması" ve "Kongrenin işleyişini engellemek" başlıklarından oluşan azil maddelerini görüşmek ve oylamak üzere toplandı. Trump ise azil sürecinin ABD ve Cumhuriyetçi Parti'ye yönelik bir saldırı hareketi olduğunu söyledi.

Sozcu.com.tr
21:01 -
Trump: Bu ABD ve Cumhuriyetçilere yapılan bir saldırıdır

ABD Temsilciler Meclisi, Donald Trump’a yönelik azil maddelerini oylamak üzere bir araya geldi.

Trump süreç devam ederken paylaştığı mesajda, “Radikal sol tarafından söylenen berbat yalanlar, bir şey yapmayan demokratlar. Bu ABD’ye ve Cumhuriyetçi Parti’ye yapılan bir saldırıdır” şeklinde açıklamada bulundu.

SENATO’DA DA OYLAMA YAPILACAK

Demokratların kontrolünde olan Temsilciler Meclisinde söz konusu azil maddelerine yönelik oylama ise oturumun sonunda yapılacak.

Azil maddeleri, Temsilciler Meclisindeki vekillerin salt çoğunluğunun oyunu alması durumunda, Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu Senato'ya taşınacak ve burada bir yargılama süreci başlayacak.

İLGİLİ HABERTrump'tan sert ifadeler: Savaş açıyorsunuz!Trump'tan sert ifadeler: Savaş açıyorsunuz!

RUSYA SORUŞTURMASI

Trump daha önce de Rusya’nın, 2016’daki seçimlere müdahale etmesine göz yummakla suçlanmıştı. Aylarca devam eden soruşturma sonrasında soruşturmayı yürüten savcı Mueller, olaylarla Trump’ın bir bağlantısı bulunmadığını açıklamıştı.

Muhalefetteki Demokrat Parti üyeleri, Trump’ın başkanlıktan azledilmesi için son olarak bu soruşturmayı devreye sokmuştu.

Son güncelleme: 00:37 19.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more