Sözcü Plus Giriş

ABD ordusundan skandal yeni yıl mesajı: Daha büyüğünü indirmeye hazırız

ABD ordusunda nükleer silahlardan sorumlu Stratejik Kuvvetler Komutanlığı, yeni yıl kutlaması için skandal bir mesaj paylaştı. Twitter'dan paylaşılan 'bomba' mesajı, kısa süre sonra özür dilenerek kaldırıldı.

Sozcu.com.tr
14:02 -
ABD ordusundan skandal yeni yıl mesajı: Daha büyüğünü indirmeye hazırız

B-2 uçaklarının 15 tonluk sığınak delici bombalar atarken çekilen görüntülerin yer aldığı mesajda, New York’taki Times meydanında yılbaşının geleneksel olarak beş tonluk kristal kürenin indirilerek kutlanmasına atıf yapılarak, “Gerektiği takdirde biz çok, çok daha büyük bir şey indirmeye hazırız. Sonuna kadar izleyin!” deniliyordu.

Uzmanlar bir test sahasında çekilen bu video ile Amerikan ordusunun ‘dünyanın en büyük bombasının ABD’de olduğu mesajını vermeye çalıştığını’ ifade etti.

Söz konusu paylaşım kısa süre sonra kaldırıldı.

Söz konusu paylaşım kısa süre sonra kaldırıldı.

Stratejik Kuvvetler Komutanlığı Sözcüsü Yüzbaşı Brook Dewalt, videonun sosyal medyada tepki alması üzerine amaçlarının Amerikan halkına “Ordunun yılbaşı dahil her zaman göreve hazır olduğu mesajını vermek’ olduğunu söyledi.

Paylaşım kısa süre sonra kaldırılırken, “Daha önceki Yeni Yıl mesajımız zevksizdi ve değerlerimizi yansıtmıyordu. Özür diliyoruz. Amerika ve müttefiklerinin güvenliğine yönelik taahhüdümüzü koruyoruz” denildi.

Son güncelleme: android-time 14:10 01.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more