Sözcü Plus Giriş

ABD’de silahlı saldırı! Ölü ve yaralı var

ABD'nin Virginia eyaletine bağlı Virginia Beach kentinde belediye binasında düzenlenen silahlı saldırıda 11 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı.

01:59 -
ABD’de silahlı saldırı! Ölü ve yaralı var

ABD'nin Virginia eyaletinde bulunan Virginia Beach şehrinin mahkemenin de bulunduğu belediye merkezinde bir kişi tarafından silahlı saldırı gerçekleştirildi.

Virginia Beach Polis Şefi James Cervera, saldırıda içeride bulunan altı kişi yaralanırken aralarında saldırganın da bulunduğu 11 kişinin yaşamını kaybettiğini açıkladı. Virginia Beach Polis Departmanı halka bölgeden uzak durması için duyuru yayınladı.

REUTERS

Saldırının duyulmasından kısa bir süre sonra olay yerine varan polis ekipleri sadece bir saldırgan olduğunu belirtti. Yaralıların durumu hakkında bilgi verilmezken mahkeme binası ve yakınlarda bulunan Sentara Anne Hastanesi güvenlik amaçlı olarak tecrit altına alındı.

Polis Şefi James Cervera, saldırganın da ölü ele geçirildiğini belirtti.

İLGİLİ HABERABD'de okula silahlı saldırı: 1 ölüABD'de okula silahlı saldırı: 1 ölü

Saldırı sırasında içeride bulunan Megan Banton 20 kadar arkadaşı ile beraber kendilerini ofise kitlediklerini ve çalışma masaları ile barikat kurduklarını ifade ederek “Ateş seslerini ve polisin herkese yere yatmasını söylediğini duyabiliyorduk. Neden biri böyle bir şey yapar” dedi.

FBI'dan yapılan açıklamada büroya bağlı birimlerin Virginia Beach Polis Departmanı'na yardımcı olmak için harekete geçtiği duyuruldu. Saldırıda yaralananlar helikopter ve ambulanslarla hastaneye taşındı.

REUTERS

Olayın ardından sosyal medyadan duyuru yapan Virginia Valisi Ralph Northam “Ben ve arkadaşların Virginia Beach'te gerçekleşen olayı yakından takip ediyoruz” dedi. Virginia vali yardımcısı Justin Fairfax da yayınladığı mesajda polis departmanına gösterdiği başarıdan ötürü teşekkür ederek “kurbanlar ve aileleri için dua ediyoruz”” dedi.

Olaya ilişkin güvenlik güçlerinin soruşturması sürüyor. AJANSLAR

Son güncelleme: 03:59 01.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more