Sözcü Plus Giriş

Akılalmaz olay… Öz annesi terk edilmiş binada 10 yıl tutsak etti!

Mısır’ın Garbiya eyaletine bağlı bir köyde, annesi tarafından 10 yıl boyunca güneş ışığının girmediği, elektriğin olmadığı bir odada tutulan 17 yaşındaki genç kurtarıldı.

17:07 -
Akılalmaz olay… Öz annesi terk edilmiş binada 10 yıl tutsak etti!

Al Arabiya televizyonunun haberine göre trafik kazasında öldüğü düşünülen gencin bulunmasına köylüler yardım etti. Köyün yakınlarında terk edilmiş bir binanın yanından geçen köylüler inilti sesleri duydu.

Sesin geldiği binaya girmeye çalışan köylülerin yolunu aynı köyün sakini yaşlı bir kadın kesti. Daha sonra olay yerine gelen polis, genci binadan çıkardı.

Gözaltına alınan kadının, gencin annesi olduğu anlaşıldı. Kadın, on yıl önce ölen kocasının akrabalarından gizlemek için, 7 yaşındaki oğlunu terk edilmiş binanın odalarından birine kilitledi. Çocuk, geçen on yıllık süreyi güneş ışığının girmediği ve elektrik ışığının olmadığı odada geçirdi.

Adı açıklanmayan kadın, on yıl önce ortadan kaybolan oğlunun akıbetini soran akraba ve komşularına, onun bir trafik kazasında öldüğünü söyledi. Kadın aklı dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için hastaneye sevk edildi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more