Sözcü Plus Giriş

Fransa, İtalya’daki büyükelçisini geri çağırdı

Fransa Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Çirkin deklarasyonlar ve daha önce hiç görülmemiş, temeli olmayan sözlü saldırılar üzerine İtalya büyükelçimiz görüş alınmak üzere geri çağrıldı” denildi.

20:38 -
Fransa, İtalya’daki büyükelçisini geri çağırdı

Bakanlık sözcüsü sözlerine şöyle devam etti: “Son yapılan, iç işlerine karışma eylemleri bir provokasyon daha teşkil etmektedir, tüm bu olaylar İtalyan hükümetinin Fransa ile olan ilişkilerinde çok ciddi bir kriz yaratıyor, bu sebepten Fransa, İtalya’daki büyükelçisini çağırmaya karar verdi”

İLGİLİ HABERFransa'da 24 saat grev ilan edildiFransa'da 24 saat grev ilan edildi

İtalya’da hükümetin ortağı olan 5 Yıldız Partisi lideri aşırı sağcı Başbakan Yardımcısı Luigi Di Mario, bir televizyon kanalına yaptığı deklarasyonda “Bugün Afrika’dan bu kadar göçmen geliyorsa bu bazı AB ülkelerinin ve özellikle Fransa’nın Afrika ülkelerindeki kolonizasyon politikalarının devamı yüzünden oluyor, eğer Fransa’nın Afrika’daki bu emperyalist politikaları olmasaydı, Afrika bugün dünyanın 15. büyük ekonomisi olurdu. AB kurumları artık bu emperyalist ülkelere dur demeli ve Fransa borçlarını bu ülkeler üzerinden elde ettikleri ile ödemeyi bırakmalı” demişti.

İLGİLİ HABERApple, Fransa'ya servet ödeyecekApple, Fransa'ya servet ödeyecek

Fransa’da devam eden “sarı yelekliler” gösterileri ile de ilgilenen aşırı sağcı Başbakan yardımcısı, bazı sarı yelekli liderler ile de görüşmüş ve Fransa bu olayları iç işlerine karışmak olarak nitelemişti.  DHA

Son güncelleme: android-time 20:39 07.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more