Barzani: Türkiye’nin Sincar’daki hedefi PKK!

IKBY Başbakanı Mesrur Barzani, Türkiye'nin Sincar ilçesindeki hedefinin PKK terör örgütü olduğunu söyledi.

Barzani: Türkiye’nin Sincar’daki hedefi PKK!

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Mesrur Barzani, Irak’ın Duhok kentindeki Amerikan Üniversitesinde düzenlenen “Orta Doğu’da Barış ve Güvenlik Konferansı”nda yaptığı konuşmada, terör örgütü IŞİD ve PKK hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin Musul’un Sincar ilçesindeki PKK hedeflerine yönelik hava operasyonuna ilişkin bir soruya Barzani, “Türkiye’nin bölgeyi bombalamasını istemeyenlerin, Türkiye’ye de herhangi bir gerekçe vermemesi gerekiyor” dedi.

Barzani: Türkiye'nin Suriye'deki Kürtlerle değil PKK ile sorunu var İlginizi Çekebilir Barzani: Türkiye'nin Suriye'deki Kürtlerle değil PKK ile sorunu var

Türkiye’nin Musul’un Sincar ilçesindeki hedefinin PKK olduğunu vurgulayan Barzani, “Bu insanlar (PKK) neden Sincar’da? En sonunda bunun bedelini ödeyen de Sincar halkı oluyor. Çünkü Sincar’ın dışından gelip orada olmaması gereken bazı unsurların varlığı nedeniyle bunlar yaşanıyor” ifadesini kullandı.

Terör örgütü IŞİD’in bölgede ciddi tehditler oluşturmaya devam ettiğinin altını çizen Barzani, “DEAŞ bozguna uğratılmadı. DEAŞ toprak kaybetti ancak ideolojisi henüz ortadan kaldırılmadı” dedi.

Barzani'den 'akıllanmadığını gösteren' mesaj İlginizi Çekebilir Barzani'den 'akıllanmadığını gösteren' mesaj

Askeri mücadeleden daha fazlasının yapılması gerektiğini belirten Barzani, IŞİD’in Irak ve Suriye’de binlerce destekçisi ve sempatizanı bulunduğunu anlattı.    AA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...