Sözcü Plus Giriş

“Ben George Clooney’im” dedi, insanları dolandırdı

Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı George Clooney'nin adı bir dolandırıcılık şebekesinin çökertilmesiyle gündeme geldi. İtalyan Francesco Galdelli ve eşi Vanja Goffi önceki gün Tayland'da yakalandı. Lüks bir villada yaşayan Galdelli'nin, "Ben George Clooney'im. Burada bir giyim şirketi açacağım, para gönderin" diyerek insanları dolandırdığı ortaya çıktı.

Sozcu.com.tr
09:38 -
“Ben George Clooney’im” dedi, insanları dolandırdı

Dünyanın en bilinen aktörlerinden biri olan George Clooney’nin adı gerçekten de her kapıyı açıyormuş… Fransız haber ajansı AFP, İtalyan Francesco Galdelli (58) ile Vanja Goffi’nin (45) Tayland polisi tarafından Pattaya’daki lüks villalarında kıskıvrak yakalandığını aktardı.

Dün İtalyan ve Tayland polisinin düzenlediği ortak operasyon kapsamında Galdelli ve eşi yakalandı. Galdelli’nin İtalya’da ve Tayland’da insanları dolandırdığını aktaran yetkililer, “Sorgu sırasında Francesco, kendisini George Clooney olarak tanıtarak insanları dolandırdığını itiraf etti. Bir giyim şirketi kuracağını ve paraya ihtiyaç duyduğunu söyleyerek insanlardan para almış” açıklamasını yaptı. Çiftin internet üzerinden sahte Rolex sattığını fakat buna rağmen müşterilerine bir kutu dolusu tuz gönderdiğini açıklayan yetkililer, “Yatırımcılara giderek 128.000 dolar dolandırmış. Interpol çifti 2013 yılından beri arıyordu ve 2014 yılından beri de Tayland’da yaşıyorlardı” dedi.

Çiftin Tayland’da vizesiz yaşama suçlamasıyla yargılandıktan sonra ülkesine iade edileceği belirtildi.

Son güncelleme: 09:58 17.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more