Sözcü Plus Giriş

Bir ülke daha o modele yasak getirdi

Etiyopya Havayolları'na ait Boeign 737 MAX 8 tipi uçağın düşerek 157 kişinin ölümüne sebep olmasının ardından Endonezya ve Çin başta olmak üzere birçok ülke Boeing'in bu modelini geçici olarak kullanmama kararı almıştı. Bugün Avustralya da bu uçakların kullanılmasını askıya aldıklarını açıkladı.

11:00 -
Bir ülke daha o modele yasak getirdi

Avustralya Sivil Havacılık İdaresi, pazar günü Etiyopya-Kenya arasında seyreden Boeing 737 MAX 8 tipi uçağın Avustralya hava sahasında kullanılmasını askıya aldığını duyurdu. Açıklamada ülke içinde ya da başka ülkelerden gelen uçaklara izin verilmeyeceği belirtildi.

Geçen yıl Ekim ayında Endonezya’da Lion Air’e ait Boeing 737 MAX 8 tipi uçak düşmüş ve 189 yolcu ile mürettebat yaşamını yitirmişti. Önceki gün Etiyopya Havayolları’na ait bir uçak da Addis Ababa-Kenya seferini gerçekleştirmek üzere havalandıktan 6 dakika sonra düşmüştü. Bu kazada 157 kişi yaşamını yitirirken, kazanın ardından Çin ve Endonezya’da Boeing 737 MAX modelinin kullanımı askıya alınmıştı.

İLGİLİ HABEREtiyopya'daki kaza sonrası Çin havacılık kurumu uçuşları durdurdu! THY ne yapacak?Etiyopya'daki kaza sonrası Çin havacılık kurumu uçuşları durdurdu! THY ne yapacak?

Bugün Avustralya Sivil Havaclık İdaresi tarafından yapılan açıklamada, Boeing ile irtibat halinde oldukları belirtildi.

Son güncelleme: 17:12 12.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more