Sözcü Plus Giriş

El Chapo’nun hücresinin detayları belli oldu

Uyuşturucu baronu El Chapo, bu hafta hakim karşısına çıktı ve suçlu bulundu... Bücür lakaplı El Chapo'nun hayatının sonuna kadar kalacağı Colorado'daki hapishanenin detayları ise ortaya çıktı. Uyuşturucu kartelinin bir dönem en önemli ismi olan Joaquin Guzman'ın kalacağı ufak hücre üst düzey güvenlik önlemleriyle dolu.

Sozcu.com.tr
09:52 -
El Chapo’nun hücresinin detayları belli oldu

ABD´nin New York şehrindeki Federal Mahkeme´de 11 hafta süren duruşması sonrasında jüri Meksikalı Bücür (El Chapo) lakaplı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman’ı gündeme gelen her iddiada suçlu buldu. Ceza duruşması ileri bir tarihte yapılacak olan Guzman’ın ömür boyu hapis yatacağı Colorado’daki cezaevinin detayları ise yerel basında şimdiden geniş yer ayırmaya başladı.

Colorado’daki Supermax cezaevinde kalacak El Chapo, ömrünün geri kalanını burada yüksek korunaklı bir hücrede geçirecek. Gün içerisinde 23 saatini burada geçirecek El Chapo, siyah-beyaz bir televizyonda belirli programları izleyebilecek. El Chapo’nun kendine zarar vermesini engellemek için yatak, masa ve taburesi sabit ve betondan yapıldı.

El Chapo’nun eşi Emma Coronel Aispuro’nun açıklamaları dava süreci boyunca gündem olmuştu.

Öte yandan El Chapo’nun boğulmaması için duşta zamanlayıcı bulunuyor ve belli bir süre sonra kendi kendine su vermeyi bırakıyor.

 

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more