Epstein’in ölümüyle ilgili flaş gelişme… İki isim için yargılama kararı

ABD'de fuhuş ağı oluşturmak suçlamalarından yargılanırken hücresinde ölü bulunan ABD'li ünlü milyarder Jeffrey Epstein ile ilgili iki hapishane görevlisinin "görevi ihmal" suçlamasıyla yargılanacağı açıklandı.

Epstein’in ölümüyle ilgili flaş gelişme… İki isim için yargılama kararı

ABD medyasında yer alan haberlerde, Epstein’in hücresinde ölü bulunduğu sırada görevde olan iki çalışanın “görevi ihmal ve kayıtlarla oynamak” suçlamasıyla hakim karşısına çıkacağı belirtildi.

Tova Noel ve Michael Thomas adlı iki görevli hakkında hazırlanan iddianamede, sanıklara “tutukluyu düzenli olarak kontrol etmek yerine masalarında oturdukları, internette gezindikleri, tutukluyu kontrol etmedikleri halde formlara etmiş gibi imza attıkları” suçlamaları yöneltildi.

Manhattan’daki Savcı Geoffrey S. Berman, iki sanığın, görev sırasında mahkumların güvenliğinden sorumlu olduğunu belirterek, “Bunun yerine, mahkumlar üzerinde yapılması gereken zorunlu kontrolleri defalarca ihmal ettiler ve bunu gizlemek için de resmi formlarda yalan söylediler” ifadesini kullandı.

İki hapishane görevlisiyle ilgili davanın Manhattan’da Federal Mahkemede görüleceği kaydedildi.

CİNAYET OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ

AA’nın aktardığına göre Epstein’in ölümünü araştırmak üzere kardeşi tarafından özel görevlendirilen eski New York Adli Tip Kurumu Otopsi Uzmanı Dr. Michael Baden, ekim sonunda yaptığı açıklamada, Epstein’in vücudunda intihar ile çelişen ve cinayete dair işaretler bulunduğunu gündeme getirmişti.

Epstein’in alt çene ve gırtlak arasında bulunan hyoid kemiğinde, özellikle tiroid kıkırdağında intihar için olağandışı sayılan ve boğulmaya işaret eden 3 kırık tespit edildiğini kaydeden Baden, “Bu üç kırık, kendini asarak gerçekleştirilen intiharlarda çok sıra dışı bir şey ve daha çok boğulmanın yol açtığı ölümlerde görülüyor” ifadesini kullanmıştı.

Baden ayrıca, intihar riskine karşı Epstein’i her yarım saatte kontrol etmesi gereken iki gardiyanın o gece uyuyakalması ve güvenlik kameralarının da arızalanmasının cinayet şüphesini güçlendirdiğini dile getirmişti.

İngiltere'yi sarsan röportajdan sonra seks skandalı fotoğrafları ortaya çıktı İlginizi Çekebilir İngiltere'yi sarsan röportajdan sonra seks skandalı fotoğrafları ortaya çıktı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...