Sözcü Plus Giriş

Erdoğan ile konsere giden Graham’dan Türkiye’ye tehdit mesajı!

Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine yapmayı planladığı operasyon öncesinde önceki gün Trump'ın kullandığı ifadelere benzer tehditler savurdu. Graham, Türkiye'nin operasyona başlaması halinde Amerikan Kongresi'nin yaptırım uygulayacağını belirtti.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 21:10, 08/10/2019

Türkiye’nin güney sınırlarını güvenli hale getirmek için planladığı Barış Pınarı Harekatı, ABD’de büyük yankılar uyandırmaya devam ediyor.

Önceki gün Başkan Trump’ın Türk ekonomisini yok etmekle tehdit etmesinin ardından şimdi de Cumhuriyetçi Senatör Graham Twitter’dan Türkiye’yi tehdit etti.

Graham, “Türkiye Suriye’nin kuzeyine girerse, bu adımı Kongre’nin cehennemden gelme yaptırımları takip edecektir. Kapsamlı, derin ve yıkıcı yaptırımlar” ifadelerini kullandı.

Graham, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile birlikte konsere katılmıştı. DHA

SAY KONSERİNE GELMİŞTİ

Senatör Graham daha önce Türkiye’ye yaptığı ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Fazıl Say konserine katılmış ve olumlu izlenim oluşturmuştu.

İlginizi ÇekebilirABD'li senatörlerden Türkiye'ye 'yaptırım' tehdidi!ABD'li senatörlerden Türkiye'ye 'yaptırım' tehdidi!

“TÜRKİYE İÇİN CEHENNEM OLUR”

Graham, 2019’un Ocak ayında Türkiye ile ABD arasında yapılan Menbiç müzakereleri sırasında ise Başkan Trump'ın Suriye'den çekilme amacını paylaştığını ancak bunun akıllıca yapılması gerektiğini söyemiş ve Menbiç'te de en yakın zamanda Türkiye'yle birlikte hareket ederek güven oluşturması gerektiğini savunmuştu.

Graham, eğer bunlar yapılmazsa ABD'nin çekilmesiyle Türkiye için geride “cehennem” anlamına gelebilecek bir ortam bırakacağını ifade etmişti.

İlginizi ÇekebilirErdoğan eşi ile birlikte Fazıl Say konserine katıldı!Erdoğan eşi ile birlikte Fazıl Say konserine katıldı!

DÜNYANIN EN APTALCA FİKRİ DEMİŞTİ

Graham Amerikan Kongresi’nde yapılan bir soruşturma sırasında PKK ile bağlantısı olan PYD’nin ABD tarafından silahlandırılması için “Dünyanın en aptalca fikri olduğunu düşünüyorum” da demişti.

Yayınlanma Tarihi:20:42,