Sözcü Plus Giriş

Facebook İran lideri Hamaney’in Arapça sayfasını kapattı

İran lideri Ali Hamaney'in 100 binden fazla takipçisinin bulunduğu Arapça sayfası, Facebook tarafından kapatıldı. Facebook, ilgili sayfayı 'kural ihlali' gerekçesiyle bir süre önce askıya almıştı.

22:58 -
Facebook İran lideri Hamaney’in Arapça sayfasını kapattı

İran medyasında yer alan haberlerde, Facebook’un “kuralları ihlal ettiği” gerekçesiyle bir süre önce askıya aldığı Hamaney’in 100 binden fazla takipçisi bulunan Arapça hesabını kapattığı belirtildi.

 

İLGİLİ HABERFacebook üyelerine para kazandırmaya başlıyor!Facebook üyelerine para kazandırmaya başlıyor!

BİRÇOK HESAP KAPATILMIŞTI

Sosyal medya platformu Instagram da nisan ayında ABD yönetiminin İran Devrim Muhafızları Ordusu’nu resmen yabancı terör örgütleri listesine almasının ardından Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, eski Devrim Muhafızları Komutanı Muhammed Ali Caferi, Silahlı Kuvvetler İnsan Kaynakları İdaresi Başkanı Musa Kemali ve bir dönem Devrim Muhafızları’nda görev yapan eski Radyo ve Televizyon Kurumu Başkanı İzzetullah Zergami’nin hesaplarını kapatmıştı.

 

İLGİLİ HABERHamaney açık konuştu: Tevbe ederlerse...Hamaney açık konuştu: Tevbe ederlerse...

INSTAGRAM DA SÜLEYMANİ’NİN HESABINI KAPATMIŞTI

Instagram, Devrim Muhafızları Ordusu’nun ülke dışındaki askeri-istihbari operasyonlarını yürüten Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin, 888 bin takipçisi bulunan hesabını da kapatmıştı.

 

İLGİLİ HABERInstagram'a 13 yaş sınırı geliyor!Instagram'a 13 yaş sınırı geliyor!

İran’da yüzde 55’lik oranla en çok kullanılan uygulama Telegram’ın ardından, en popüler ikinci sosyal medya platformu olarak Instagram öne çıkıyor. AA

Son güncelleme: 23:11 06.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more