Sözcü Plus Giriş

Florida saldırganı hakkında flaş iddia

ABD’nin Florida eyaletindeki Donanma Hava İstasyonu Pensacola'da cuma günü meydana gelen saldırıyı düzenleyen Suudi Hava Kuvvetlerine bağlı 21 yaşındaki Teğmen Mohammed Alshamrani'nin, olaydan kısa süre önce Twitter hesabından ABD’yi, İsrail’i desteklemekle ve Müslüman karşıtı olmakla suçladığı iddia edildi.

00:45 -
Florida saldırganı hakkında flaş iddia

ABD'nin Florida eyaletindeki Donanma Hava İstasyonu Pensacola’da cuma günü meydana gelen saldırının “terör eylemi varsayımı” ile soruşturulduğu bildirildi.

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) yetkilisi Rachel L. Rojas, benzer birçok silahlı saldırıda olduğu gibi bu olayı da bir terör eylemi olduğu varsayımı ile incelemeyi sürdürdüklerini belirtti.

İLGİLİ HABERABD'den 'Suriye'ye asker gönderebiliriz' çıkışı!ABD'den 'Suriye'ye asker gönderebiliriz' çıkışı!

SALDIRGANIN ABD’Yİ SUÇLADIĞI İDDİA EDİLDİ

Saldırgan, Suudi Hava Kuvvetlerine bağlı 21 yaşındaki Teğmen Mohammed Alshamrani’nin, olaydan kısa süre önce Twitter hesabından ABD'yi, İsrail'i desteklemekle ve Müslüman karşıtı olmakla suçladığı öne sürüldü.

FBI’DAN AÇIKLAMA

Olaydan sonra bir Suudi komutanın, ülkedeki bütün öğrencilere üssün bir yerinde kalmalarını emrettiği kaydedilirken, FBI yetkilisi Rojas, “Saldırgana yakın birçok Suudi öğrenci var, soruşturmaya yardımcı olmaya devam ediyorlar. Suudi hükümeti de tam destek veriyor.” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERABD'de donanma üssünde silahlı saldırı! Ölüler ve yaralılar varABD'de donanma üssünde silahlı saldırı! Ölüler ve yaralılar var

Alshamrani’nin saldırıda Florida’dan yasal olarak aldığı “Glock” marka 9 milimetre çapındaki silahı kullandığı belirtildi.

16 binden fazla askerin ve 7 bin 400 sivil personelin çalıştığı Donanma Hava İstasyonu Pensacola’da cuma günü gerçekleştirilen silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetmiş, 8 kişi yaralanmıştı. Saldırgan ise güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada ölü ele geçirilmişti.

İLGİLİ HABERSon dakika... Suudi Arabistan'a büyük şokSon dakika... Suudi Arabistan'a büyük şok

ABD Başkanı Donald Trump, üste yabancı askerlere onlarca yıldır eğitim verildiğini belirterek, “Sanırım tüm prosedüre bakmak zorunda kalacağız. Buna hemen başlayacağız.” ifadesini kullanmıştı.

ABD’de askeri eğitim için 153 ülkeden 5 binden fazla yabancı öğrencinin bulunduğu, bunların arasında 850’den fazla Suudi vatandaşının yer aldığı ifade edildi. AA

İLGİLİ HABERZarif Twitter'dan duyurdu! ABD-İran arasında tutuklu takasıZarif Twitter'dan duyurdu! ABD-İran arasında tutuklu takası
Son güncelleme: 00:49 09.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more