Göçmenlere ‘Hristiyanlık testi’ uygulanıyor iddiası

İsveç medyasındaki habere göre, İsveç’te çoğunluğu Afgan gençler olmak üzere Hristiyanlığa geçtiğini söyleyen 20 bin kişinin Göçmenler Ofisi tarafından ‘Hristiyanlık testine’ sokulduğu iddia edildi.

Göçmenlere ‘Hristiyanlık testi’ uygulanıyor iddiası

Testi geçemeyenlerin sınır dışı edildiği öne sürülen haberde, İsveçli ünlü yazar Edward Blom'un olayı Twitter'dan duyurarak, “Soruların yüzde 43'ünü cevapladım” mesajını paylaştığı kaydedildi.

Göçmenler Ofisine tepki gösteren Skaraborg Baş Piskoposu Ake Bonnier ise devlet televizyonu SVT'ye yaptığı açıklamada, “Çok saçma bir uygulama, şimdi ben piskopos olarak birçok soruya cevap veremedim. Göçmenler Ofisi beni sınır dışı mı edecek?” dedi.

İsveçli vekilden kadınlarla ilgili şok paylaşımlar! İlginizi Çekebilir İsveçli vekilden kadınlarla ilgili şok paylaşımlar!

“İDDİALAR ÇOK TALİHSİZ”

Sputnik’teki haberde, tepkilerin artması üzerine Göçmenler Ofisinden yapılan açıklamada, böyle bir uygulamanın olmadığı vurgulanırken, bu iddiaların çok talihsiz ve asılsız olduğu ifade edildi. Öte yandan, sığınmacılara iltica talebinde bulundukları süreçte ofis yetkilileri tarafından Hıristiyanlık konusunda bazı soruların sorulduğu ve buna göre iltica talebinin değerlendirildiği öne sürülüyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...