Sözcü Plus Giriş

Her şey kameralar önünde oldu… Genç kız spor salonunda kalp krizi geçirdi

Avustralya'da yaşayan Emily Counter'ın bir spor salonunda kürek çekerken kalp krizi yaşaması ülke basınının gündeminde... 21 yaşındaki genç kadın gittiği spor salonunda bir anda fenalaştı. Kürek çekme aleti üzerinde bayılan genç kadın saniyeler içinde yere yığıldı. Genç kadına hemen müdahale eden yetkililer, Emily'i hastaneye kaldırdı. Hastanede 3 gün komada kalan genç kadının çok nadir görülen bir kalp hastalığı olduğu açıklandı.

Sozcu.com.tr
14:15 -
Her şey kameralar önünde oldu… Genç kız spor salonunda kalp krizi geçirdi

Avustralya’da gündem Emily Counter ve spor salonlarında ilk yardım ekipmanlarının zorunlu hale getirilmesi için başlatılan hareket… Her şey bundan birkaç ay önce Queensland’de müdavimi olduğu Anytime Fitness Noosa isimli spor salonuna giden Emily Counter ile başladı. 21 yaşındaki genç kadın ısındıktan kısa bir süre sonra kürek çekme aletinin başına geçti.

Güvenlik kamerası önünde konumlandırılan kürek çekme aletini çeken Emily bir anda yavaşladı ve fenalaştı. Saniyeler içinde aletten düşen Emily’e ilk müdahaleyi diğer sporcular ve güvenlik ekipleri yaptı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri genç kadını hastaneye kaldırdı. 3 gün komada kalan genç kadın kısa süre sonra sağlığına kavuştu. Doktorlar Emily’nin çok nadir görünen bir kalp hastalığından muzdarip olduğunu ve 20 yıldır bu durumdan haberdar olmadığını açıkladı.

Emily, yaşadıklarından sonra spor salonlarında tam teşekküllü ilk yardım setlerinin bulundurulması gerektiğini söyledi.

Courier Mail’e konuşan Emily, “Kalp ağrısı çekiyordum ve koşarken nefes alıp vermekte zorlanıyordum. Bunun sebebi olarak uzun süredir antrenman yapmamış olacağımı düşünüyordum fakat meğer hastalık varmış” dedi. Emily, spor salonlarında üst düzey sağlık ekipmanlarının bulunması gerektiğini söyleyerek yetkililere çağrıda bulundu.

Son güncelleme: 14:52 17.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more