Sözcü Plus Giriş

Herkese öneriyor: Bırakın sivrisinekler sizi ısırsın

Yaz aylarında kavurucu sıcakların yanı sıra en çok rahatsızlık veren şeylerden biri muhtemelen sivrisineklerdir. Gece tepemizde asap bozan sesiyle gezindiğini düşünmek bile sıkıntı verici... Peki biri çıkıp da size "Bırakın sivrisinekler kanınızı emsin" dese, tepkiniz nasıl olurdu?

Sozcu.com.tr
13:51 -
Herkese öneriyor: Bırakın sivrisinekler sizi ısırsın

Fransa’da televizyon sunuculuğu yapan hayvan hakları aktivisti Aymeric Caron, tam da bunu söylüyor. İngiliz The Independent gazetesinin haberine göre; Caron, insanları sivrisinekleri öldürmemeleri konusunda teşvik ediyor.

Caron, sivrisineklerin insan kanını yumurtaları için protein elde etmek için emdiğini belirterek, öldürülmemeleri gerektiğini savunuyor. O, sivrisineklerin öldürülmesinin bir anti-türcü için ‘huzursuz edici’ olduğunu belirtiyor.

İLGİLİ HABERÇok basit görünüyor ama kafalar allak bullak!Çok basit görünüyor ama kafalar allak bullak!

Kendini anti-türcü olarak tanımlayan Caron, sıtma riski nedeniyle Afrika dışındaki her yerde sivrisineklerin kendisini ısırmalarına izin veriyor.

Yayınladığı bir videoda Caron, “Sadece çocuklarını beslemeye çalışan bir haşereye ara sıra kan bağışlamanın bir dram olmadığı anlaşılabilir” diyor.

Son güncelleme: android-time 14:14 03.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more