İngiliz güzellik kraliçesi Türkiye’nin yüzü olacak

İngiltere´de 2018 yılında düzenlenen güzellik yarışmasında birinci olan 19 yaşındaki Alisha Cowie, 14-19 Mayıs tarihleri arasında Dalaman bölgesinde yapılacak olan Türkiye turizmi tanıtım filmlerinin çekiminde tanıtım yüzü olacak.

İngiliz güzellik kraliçesi Türkiye’nin yüzü olacak

Projenin ana sponsoru olan YDA Dalaman Havalimanı ve organizasyonu düzenleyen İngiltere’deki tur şirketi Eco Travel, bu sayede bölgenin etkin bir tanıtımının yapılabilmesini amaçlıyor.

Cowie Türkiye´nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın´a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Keskin, projenin Dalaman bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye´nin tanıtımına büyük katkı sunacağını düşündüklerini söylerken, “İngiliz güzele Fethiye´de yamaç paraşütü yaptıracağız. Göcek´te tekne turu yapıp Dalyan Kanalı, Kaya Mezarları, İztuzu Plajı’nı gezdireceğiz. Kraliçeye balık tutturup, bölgenin sembollerinden olan mavi yengeç yedireceğiz. Ayrıca Kayaköy Açık Hava Müzesi´nde de tanıtım çekimleri yapılacak.

Dalyan´da Kaplumbağa Hastanesi´ni ziyaret edeceğiz. Marmaris, Selimiye, Akyaka bölgelerinde özel çekimler yapılacak. Çekimler sonunda bölgeyle ilgili kısa tanıtım videoları hazırlanıp, bu videolar sosyal medya kanallarında milyonlarca kişiye ulaştırılacak” diye konuştu.

İngiliz Güzel Cowie, “Yıllar önce çocukken Türkiye´ye gitmiştim ve çok etkilenmiştim. Tekrar Türkiye´ye gideceğim ve tanıtım filmlerinde yer alacağım için çok mutluyum” diye konuştu.