Sözcü Plus Giriş

İngiltere Başbakanı Boris Johnson özür diledi!

İngiltere'de Başbakan Boris Johnson zatürre olduğundan şüphelenilen 4 yaşındaki Jack Williment'in hastanede yerde yatmasından dolayı özür diledi.

19:03 -
İngiltere Başbakanı Boris Johnson özür diledi!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, zatürre olduğundan şüphelenilen 4 yaşındaki bir çocuğun boş yatak olmadığı için saatlerce hastanede yerde yatmak zorunda kalmasından dolayı özür diledi.

Mirror gazetesinin haberine göre, 4 yaşındaki Jack Williment, zatürre şüphesiyle Leeds kentinde hastaneye götürüldü. Ancak hastanede boş yatak olmadığı için çocuk, oksijen maskesi takılı olarak 4 saat beton zeminde yatmak zorunda kaldı.

İLGİLİ HABERSon dakika... İngiltere Başbakanı'ndan sürpriz itiraf: Yaptığım en yaramazca şey...Son dakika... İngiltere Başbakanı'ndan sürpriz itiraf: Yaptığım en yaramazca şey...

Gazetede yayımlanan fotoğrafta, çocuğun annesi Sarah Williment’ın oğlunun altına ve üstüne mont serdiği görüldü. 4 saat yerde yattıktan sonra 5 saat de sedyede kalan çocuk, daha sonra boşalan bir yatağa alındı.

Haberin yayımlanmasının ardından konu, Başbakan Johnson’a soruldu. ITV muhabirinin ısrarı sonucu fotoğrafa bakan Johnson, “Bu korkunç bir fotoğraf ve açıkça aileden ve Ulusal Sağlık Hizmetlerinde (NHS) korkunç deneyimler yaşayanlardan özür dilerim.” dedi. Johnson, sorunun çözülmesi için yatırım yapılması gerektiğini de belirtti.

İLGİLİ HABERJohnson'ın bu görüntüleri İngiltere'nin gündemine oturdu!Johnson'ın bu görüntüleri İngiltere'nin gündemine oturdu!

İngiltere Kraliyet Acil Tıp Derneğinin geçen hafta yayımladığı istatistiğe göre, ülkede her 20 acil hastadan biri 12 saat yatak beklemek zorunda kalırken, hastaların sadece yüzde 68’i ilk 4 saat içinde muayene edilebiliyor.

İLGİLİ HABERBrexit Partisi, Johnson'a karşı aday çıkarmayacakBrexit Partisi, Johnson'a karşı aday çıkarmayacak

Brexit’in ardından ikinci en önemli sorun olarak gösterilen sağlık hizmetlerinin durumu, 12 Aralık’ta yapılacak seçimin en önemli gündem maddelerinden birini oluşturuyor. AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more