İngiltere’de seçime sayılı günler kala ortalığı karıştıran yayın! Boris’in yerine buz koydular

İngiliz televizyon kanalı Channel 4, çevre konulu bir seçim tartışmasına katılmayı reddeden Başbakan Boris Johnson yerine bir buz blok koyarken, Muhafazakar Parti kanalı tarafsızlık ilkesine karşı geldiği iddiasıyla şikayet etti.

İngiltere’de seçime sayılı günler kala ortalığı karıştıran yayın! Boris’in yerine buz koydular

İngiliz televizyon kanalı Channel 4, 12 Aralık’taki seçimlerden önce İngiltere’nin tüm ana siyasi partilerinin liderlerini bir tartışma programına davet etti. Ancak Başbakan Boris Johnson ile Brexit Partisi’nin aşırı sağcı lideri Nigel Farage programa katılmayı reddetti.

Muhafazakar Parti, Johnson’ın yerine eski Çevre Bakanı Michael Gove’u göndermeyi teklif etse de kanal, programın liderlerle yapıldığını belirterek bunu kabul etmedi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson.

Programda, Johnson ve Farage, üzerinde dünya haritası olan eriyen buz bloklarıyla temsil edildi. Muhafazakar Parti, bunun üzerine kanalı yayın düzenleme kurumu Ofcom’a şikayet etti.

LİSANSI İPTAL EDİLEBİLİR

AA’nın aktardığı şikâyet mektubunda, “Muhafazakar Parti, herhangi bir temsil ve katılımdan mahrum edilmeye çalışılıyor” ifadesine yer verildi.

Tarafsızlık ilkesine aykırı yayın yapan kanallara para cezası verebilen Ofcom, sürekli ihlal durumunda ise yayın lisansını iptal edebiliyor.

Buzzfeed, isim vermediği bir parti kaynağına dayandığı haberinde, Muhafazakarların yeniden iktidara gelmesi durumunda kanalın yayın lisansının incelenmesini isteyeceğini öne sürdü.

Boris Johnson'a kesik baş şoku! Ünlü şarkıcıdan akıl almaz hareket İlginizi Çekebilir Boris Johnson'a kesik baş şoku! Ünlü şarkıcıdan akıl almaz hareket

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...