Sözcü Plus Giriş

Irkçılığın geldiği noktaya bak… Türk kökenli Alman askere ‘Bu üniformayı sadece Alman giyer’ diye saldırdılar

Almanya’daki bazı gelişmeler, aşırı sağcı partilerin oylarını tesadüfen artırmadığını, toplum içinde de ırkçılığın tırmandığını gösteriyor.

Ali GÜLEN
00:41 -
Irkçılığın geldiği noktaya bak… Türk kökenli Alman askere ‘Bu üniformayı sadece Alman giyer’ diye saldırdılar

Başkent Berlin'de askerliğini yapan Türk kökenli Alman vatandaşı, güpegündüz üstelik de resmi kıyafeti üzerindeyken ırkçıların saldırısına uğradı.

İLGİLİ HABERAlmanya'da Hitler'in ayak sesleri! Irkçı parti oylarını 3'e KatladıAlmanya'da Hitler'in ayak sesleri! Irkçı parti oylarını 3'e Katladı

ARKADAN GELİP SALDIRDILAR

Türkler'in de yoğun olarak yaşadığı Neukölln semtindeki Saalestr‘de yürüyen, üniforması üzerinde bulunan 25 yaşındaki çavuş rütbesindeki askere, arkadan yaklaşan iki kişi, bir anda saldırdı. İki saldırganın; yüzüne, kafasına ve ayaklarına yaptığı saldırıyla şok olan Türk kökenli Alman asker, karşılık vermeye başlarken saldırganlar olay yerinden kaçtı. Saldırganların kaçarken, “Alman asker üniformasını ancak Almanlar giyer” diye bağırdığı öğrenildi.

UZUN SÜRE İZLEMİŞLER

Saldırganları takip etmek isteyen çavuşun, ayağından yaralandığı için bunu başaramadığı belirtildi. Saldırganların, askeri uzun süre takip ettiği belirlendi. Olayın ardından gelen polisin, iki saldırganı aradığı ama hiç bir iz bulamadığı ileri sürüldü. Yaralanan Türk kökenli Alman askerinse hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Son güncelleme: 00:55 03.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more