Sözcü Plus Giriş

Kahire’deki tren faciası kamerada

Mısır Başsavcılığı, başkent Kahire´de bulunan Ramses tren istasyonunda çıkan yangınla ilgili başlatılan soruşma kapsamında kazanın, makinistlerin kavgası sonucunda meydana geldiğini duyurdu. Öte yandan patlama anı istasyonun güvenlik kameralarına da saniye saniye yansıdı.

12:43 -

Başsavcılığın yaptığı açıklamada, makinistin 6 numaralı platforma yaklaşan treni durdurmadan, ters yönden gelen diğer trenin makinistini azarlamak için kokpitten ayrıldığını ve makinistsiz kalan trenin de park yerinin sonundaki beton bariyerlere çarpmasının etkisiyle yakıt deposunun patlayıp, yangına neden olduğu belirtildi.

Ayrıca hayatını kaybedenlerin kimliklerinin tespit edilmesi için de adli tıp uzmanlarından oluşan bir heyetin cesetlerden DNA örneği alacağı da aktarıldı.

Öte yandan patlama anı istasyondaki güvenlik kameralarına da saniye saniye yansıdı. Görüntülerde alevler bir anda her yeri kaplarken, istasyonda bulunanlar korkuyla kaçmaya başlıyor.

En az 20 kişinin hayatını kaybettiği ve 40´tan fazla kişinin yaralandığı ve Mısır Başbakanı Mustafa Madbuli´nin sorumluları sert bir şekilde cezalandıracağını açıkladığı Ramses tren istasyonundaki yangının ardından trenin makinisti gözaltına alınmış, Mısır Ulaştırma Bakanı Hisham Arafat da istifasını sunmuştu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more