Sözcü Plus Giriş

Kan donduran görüntü… Yemen’de sapıklara meydanda idam

İç karışıklığın ve kaosun bitmek bilmediği Yemen'de dün korkunç bir idam gerçekleştirildi... Uluslararası ajansların da davet edildiği idamda 12 yaşındaki bir çocuğa cinsel saldırıda bulunan iki sapık öldürüldü. Yere yatırılarak sırtlarına kalaşnikof tipi tüfekle vurularak idam edilen sapıkları yakından izlemek için yüzlerce insan neredeyse birbirleriyle mücadele etti.

Sozcu.com.tr
14:13 -
Kan donduran görüntü… Yemen’de sapıklara meydanda idam

İnsan hakları ve demokrasi sıralamasında dünyanın en kötü ülkelerinden biri olan Yemen’de kan donduran görüntüler ortaya çıktı… 12 yaşındaki bir çocuğa tecavüz edip daha sonra öldüren iki sapık meydanda idam edildi.

Yüzlerce Yemenli, infaz anını yakından izlemek için birbirleriyle yarıştı.

Yüzlerce Yemenlinin gözü önünde sahil kenti Aden’deki meydana kelepçelerle getirilen Wadah Refat ve Muhammed Halit’in çocuğa cinsel saldırıda bulunduktan sonra, “Ağlamasına dayanamayarak boğazını bıçakla kestiği” açıklandı.

Adli Tıp Birimi’ni yöneten D.r Salih Muhammed Hüseyin idamdan önce mahkumlara su içirdi.

28 yaşındaki Refat ile 31 yaşındaki Halit meydana getirildikten sonra önce su istedi. Yetkililer idam mahkumlarının içmesi için su getirirken daha sonra yere serilen halının üzerine yatırıldı. Elinde tüfek olan iki asker daha sonra namlularını adamların sırtına dayayarak infazı gerçekleştirdi.

Son güncelleme: 14:15 08.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more