Komedyen devlet başkanı kebap yaptı ülkesine döndü

Ailesiyle geldiği Muğla'nın Bodrum ilçesinde üç günlük tatilini tamamlayan Ukrayna'nın yeni Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, ilçeden ayrıldı.

Komedyen devlet başkanı kebap yaptı ülkesine döndü

Ukrayna’da yapılan devlet başkanlığı seçimlerinin ikinci turunda mevcut Devlet Başkanı Petro Poroşenko’ya tarihi fark atarak zaferini ilan eden komedyen Vladimir Zelenskiy’nin Türkiye tatili bitti… Seçim sonrasında tatil yapmak için ailesiyle birlikte Bodrum’a gelen Zelenskiy’nin tatili sona erdi.

3 günlük tatil sırasında bir lokantaya giden Zelenskiy, kebap pişirmişti.

Bodrum’un Güvercinlik Mahallesi’ndeki beş yıldızlı bir otelde üç gün tatil yapan Ukrayna’nın yeni Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenskiy, sabah saatlerinde otelden çıktı. Çıkış anında Zelenskiy, kendisini uğurlayan yetkililerle tek tek tokalaşıp vedalaştı. Milas-Bodrum Havalimanı VIP girişinde Muğla Valisi Esengül Civelek ve Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın da olduğu yetkililerce karşılanan Zelenskiy, daha sonra tarifeli uçakla ilçeden ayrıldı.

Golf aracıyla oteldeki otomobiline getirilen Zelenskiy daha sonra tarifeli uçakla Ukrayna’ya döndü.

Bodrum tatilini güzel anılarla geride bırakan Zelenskiy ve ailesi, Bodrum Milta Marina içerisindeki bir ocakbaşı restoranda, et ürünlerinden oluşan özel bir menüden yemek yemişti. İşletme yetkilileriyle de keyifli zaman geçiren Cumhurbaşkanının mutluluğu, bir ara ocakbaşına geçerek et pişirirken çekilen fotoğraf karesine de yansımıştı.

Ukrayna’da yapılan devlet başkanlığı seçimlerinin ikinci turunda komedyen Vladimir Zelenskiy yüzde 73,22 ile seçimin galibi olmuş, rakibi ve mevcut Devlet Başkanı Petro Poroşenko ise yüzde 24,45’te kalmıştı.