Sözcü Plus Giriş

Kongre’de dikkat çeken detay: Trump’ın kızı babasına isyan mı ediyor?

ABD Başkanı Trump'ın önceki gün Kongre'de gerçekleştirdiği, "Birliğin durumu" konuşmasında dikkat çeken bir detay sosyal medyada ve yerel basında gündem oldu... Trump'a muhalif olan Demokratların kadın üyeleri etkinliğe beyaz elbiselerle katıldı. Trump'ın küçük kızı Tiffany Trump'ın da beyaz bir elbise giymesi olay yarattı. Bazı siyaset bilimciler, Tiffany'nin babasına isyan ettiğini iddia etti.

Sozcu.com.tr
08:35 -
Kongre’de dikkat çeken detay: Trump’ın kızı babasına isyan mı ediyor?

ABD Başkanı Donald Trump’ın önceki gün gerçekleştirdiği “Birliğin durumu” konuşması ABD basınında ve uluslararası kamuoyunda geniş yer kapladı. Trump’ın konuşması hakkında birçok analiz ve yorum yapılırken sosyal medya ve yerel basında etkinliğin sonradan dikkat çeken detayları büyük bir tartışma yarattı.

Etkinlik sırasında Tiffany Trump’ın ağabeyi ve ablasından uzakta durması dikkat çekti.

Bunlar arasında en dikkat çekici olanı ise Trump’ın konuşması sırasında ABD Başkanı’nın 25 yaşındaki kızı Tiffany Trump’ın giydiği elbise oldu. Müzik yapan ve mankenlik işiyle de ilgilenen Tiffany Trump, etkinliğe beyaz bir elbiseyle katıldı. Babası konuşurken kendisine ayrılan bölümde ablası ve aynı zamanda Beyaz Saray Danışmanı olan Ivanka Trump ve ağabeyi Eric Trump’tan daha uzak bir noktada yer alan Tiffany Trump’ın beyaz elbisesi adeta sansasyon yarattı.

Konuşma sırasında Demokratlar, cinsiyet eşitliği için beyaz giyme çağrısı yapmıştı.

Bunun sebebi ise ne elbisenin kumaşı ne de kesimiydi… 25 yaşındaki Tiffany, o güne özel bembeyaz takım elbise ve elbise giyme kararı alan Demokratların kadın üyeleriyle pişti oldu. Demokratlar, cinsiyet eşitliğine dikkat çekmek adına o gün beyaz giyme çağrısında bulunmuştu. Bu durumun farkında mıydı yoksa değil miydi henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat sosyal medyada birçok kullanıcı, Trump’a beyaz elbise giyerek mesaj verme kararı alan Demokratlara eşlik eden Tiffany’nin aslında gizlice isyan ettiğine dair yorumlar yaptı. Trump ailesinde beyaz giyen tek isim olan Tiffany’nin etkinlik sırasında bir süre ailesinden ayrı durduğuna dikkat çekildi.

İLGİLİ HABERTrump'ın Kongre konuşmasında Türkiye'yi kızdıracak iki konukTrump'ın Kongre konuşmasında Türkiye'yi kızdıracak iki konuk

Bazı sosyal medya kullanıcıları, “Direnişe hoş geldiniz” ve “Neden ailesiyle birlikte oturmuyor. Trump daha kendi ailesini bile bir araya getiremiyor” yorumlarını yaptı.

Son güncelleme: 08:38 07.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more