Kraliyet ailesinde şok: Meghan Kraliçe Elizabeth’in doğum günü kutlamasına katılmadı

Bugün İngiltere Paskalya ile birlikte Kraliçe Elizabeth'in doğum gününü kutluyor... Windsor'daki St. George's Chapel'de düzenlenen etkinlikte Prens Harry, Zara Tindall, Kate ve Prens Williams yer alırken hamileliği ve kaprisleriyle hem İngiliz basınına hem de kraliyet ailesine adeta illallah dedirten Meghan Markle'ın olmaması dikkat çekti.

Kraliyet ailesinde şok: Meghan Kraliçe Elizabeth’in doğum günü kutlamasına katılmadı

Brexit tartışmaları bir yana İngiliz kamuoyunun son günlerde en büyük gündem maddesi geçen yıl Prens Harry ile evlenerek şöhrete kavuşan Meghan Markle… Orta sınıf dizi ve filmlerde rol aldıktan sonra Harry ile evlenerek kraliyet ailesine gelin giden ve İngilizlerden farklı tepkiler alan Markle’ın hamileliği ise tartışmaları alevlendirdi. Markle’ın sürekli eli karnında dolaşması ve İngiliz basınında yer alan haberlere göre sürekli kapris yapan Markle Paskalya Bayramı’nda yine kriz yarattı.

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in aynı zamanda doğum gününe denk gelen Paskalya Bayramı’nda kraliyet ailesinin üyeleri hazır bulundu. Windsor Kalesi içerisindeki St. George Şapeli’nde düzenlenen Paskalya Yortusu’nda kraliyet ailesinin üyeleri hazır bulundu. Törene katılanlar ayrıca Kraliçe Elizabeth’in doğum gününü de kutladı. Fakat törene katılan isimler arasında son dönemin medyatik ismi Meghan Markle’ın olmaması kriz yarattı.

Prens Harry, Prens William ve Kate ile birlikte Zara ve Mike Tindall, Prens Andrew, Prenses Beatrice gibi isimlerin hazır bulunduğu törende Meghan Markle’ın olmaması dikkat çekti. 93’üncü yaşını kutlayan Kraliçe’nin olmaması İngiltere kamuoyunda tepki çekti. Önümüzdeki günlerde doğum yapması beklenen Meghan ile Harry bugün Kraliçe Elizabeth’e bir tebrik mesajı göndermişti.