Sözcü Plus Giriş

Erdoğan, Ruhani’den sonra Putin ile görüştü

Soçi'de temaslarda bulunan ve İran ile Rusya ile birlikte Suriye'yi görüşecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ikili görüşmeye geçti.

13:57 -
Erdoğan, Ruhani’den sonra Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi’de Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geldi. Erdoğan, “ABD’nin çekilme kararı önemli sınama. Suriye’de güvenli bölge fikrini milli güvenlik kaygılarımızı gidermeye hizmet ettiği ölçüde biz de destekliyoruz. Bu fikre Rusya’nın da olumlu yaklaşmasından memnuniyet duyuyoruz. YPG/PYD, Menbiç ve Fırat’ın doğusundan temizlenmeden Suriye’nin bütünlüğü sağlanmaz” dedi.

Erdoğan, “İdlib’deki çözüm için gayret gösteriyoruz. Anayasa Komitesi’ne dair tıkanıklık aşılmalı” dedi.

Fotoğraf: AA

Rusya Devlet Başkanı Putin, “Türkiye ile birlikte Suriye’de taraflar arasındaki diyaloga yeni bir ivme kazandıracağımıza eminim. Suriye’deki hedeflere aktif kapsamlı çalışmalarla ve uzlaşıyla ulaşabiliriz. Türkiye ile yürütülen çalışmalar sayesinde Suriye’de önemli mesafe kat ettik” dedi.

Detaylar geliyor…

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan Soçi'de... Üçlü zirve öncesi Ruhani'yle ikili görüşmeCumhurbaşkanı Erdoğan Soçi'de... Üçlü zirve öncesi Ruhani'yle ikili görüşme
Son güncelleme: 15:04 14.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more