Sözcü Plus Giriş

Lüks araç krizinde ikinci perde! Satılacaklardı ortadan yok oldular…

Papua Yeni Gine'de kasımda düzenlenen Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) Zirvesi sırasında liderlere tahsis edilen lüks araçlar gündemden düşmüyor. Maliyeti nedeniyle eleştirilen ancak zirveden sonra satılacağı açıklanan araçlar ortadan kayboldu.

13:02 -
Lüks araç krizinde ikinci perde! Satılacaklardı ortadan yok oldular…

Yetkililer, başkent Port Moresby’de Toyota, Ford, Mazda ve daha lüks markalardan oluşan araçların bulunması için bir ekip oluşturulduğunu belirtti. Her biri yaklaşık 100 bin dolar değerindeki 40 Maserati ve 3 Bentley marka lüks aracın bulunduğunu ifade eden yetkililer, kayıp diğer araçların bulunması için çalışıldığını söyledi. Araçlardan bazılarının çalındığı ve bazılarının da parçalara ayrıldığı sanılıyor.

Başkent Port Moresby’de 17-18 Kasım’da yapılan, birçok dünya liderinin katıldığı APEC Zirvesi için örgütün en yoksul ülkesi Papua Yeni Gine’ye getirilen lüks araç ve gemiler tartışmaya yol açmıştı.

İLGİLİ HABERMilyonlarca kişi yoksullukla boğuşurken... Bir zirve için 40 tane aldılar!Milyonlarca kişi yoksullukla boğuşurken... Bir zirve için 40 tane aldılar!

Hükümet yetkilileri ise araçların APEC Zirvesi’ne katılacak liderler tarafından kullanılacağını ve daha sonra “zarar etmeden” satılacağını belirtmişti.

Papua Yeni Gine, gayri safi yurt içi hasıla bakımından dünyada 130’uncu, yolsuzluk algısı endeksinde ise 135’inci sırada yer alıyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more