Müslüman Kardeşler’den Trump’a yanıt

Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), ABD yönetiminin kendilerini "Yabancı terör örgütleri" listesine alma sürecinin sürdüğüne ilişkin açıklamasına cevap verdi.

Müslüman Kardeşler’den Trump’a yanıt

Müslüman Kardeşler’in internet sitesinden yapılan açıklamada, “Önce Allah’ın yardımı, sonra çevremizdeki halklarla iş birliği içinde, sahip olduğumuz barışçıl orta yol düşüncemizde çalışmaya devam edeceğiz” ifadeleri yer aldı. ABD’nin Müslüman Kardeşler’i yabancı terör örgütleri listesine alma sürecinin sürdüğü açıklamasının incelendiği belirtilirken, “Sözcünün bahsetmiş olduğu konunun hedefi ne olursa olsun, ABD’nin karar alma mekanizmasına katılanlarının bazılarının, alınan bu karara karşı tepkilerin ne olacağını çok iyi bildiklerinden eminiz” ifadesi kullanıldı.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, dün yaptığı açıklamada, “Başkan, ulusal güvenlik ekibi ve kendi endişelerini paylaşan bölge liderleriyle gerekli istişareleri yaptı. Müslüman Kardeşleri listeye alma işlemi, yönetim içindeki kendi sürecinde devam ediyor” ifadelerini kullanmıştı. Sanders’ın bu açıklamaları AKP tarafından eleştirilmişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...