Sözcü Plus Giriş

O renkler başkenti karıştırdı! Başkan mesaj mı verdi?

İngiltere'nin başkenti Londra'daki yılbaşı kutlamaları İngiliz basınının gündeminde. Şehrin simgelerinden London Eye'ın kutlamalar sırasında AB bayrağı renkleriyle aydınlatılması, Belediye Başkanı Sadiq Khan'ı hedef tahtasına oturttu. Batı ülkelerinde vatandaşlar, en doğal hakları olan hesap sormaktan yine geri durmadı. Londra sakinleri, Başkan Khan'a, mesaj vermeyi bırakıp şehrin sorunlarıyla ilgilenmesi çağrısında bulundu.

Sozcu.com.tr
10:39 -
O renkler başkenti karıştırdı! Başkan mesaj mı verdi?

İngiltere, Avrupa Birliği’nden (AB) çıkış sürecine (Brexit) odaklanırken, ülkedeki tartışmalar da dinmek bilmiyor. Brüksel ile anlaşma yoluna giderek ayrılma taraftarı olan Başbakan Theresa May, muhaliflerin yoğun eleştirileri altında.

Bu yoğun gündem altında 2019’a giren İngiltere, bu kez başkent Londra’daki yılbaşı kutlamalarını konuşuyor. Kutlamalar sırasında London Eye’ın AB renkleriyle aydınlatılması ve kullanılan havai fişeklerde de bu renklerin tercih edilmesi dikkat çekti.

Sadiq Khan.

Sadiq Khan.

Belediye Başkanı Sadiq Khan tepkilerin hedefi olurken, sosyal medyada konuyla ilgili binlerce mesaj paylaşıldı. Birçok kullanıcı, Khan’ın halkın vergileriyle şehri AB renkleriyle donatmasını saygısızlık olarak nitelendirdi.

Bir başka grup ise, Khan’ın hükümete Brexit mesajı vermek yerine şehirde giderek artan suç oranını ve bıçaklı saldırıları çözmesi gerektiğini söyledi.

İLGİLİ HABERBaşkana Trump tarifesi... Bikiniyle uçuracaklarBaşkana Trump tarifesi... Bikiniyle uçuracaklar

İstanbul Seçim Sonuçları ->

Son güncelleme: android-time 10:49 02.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more