Sözcü Plus Giriş

OHAL ilan edilmişti! Komuta kademesinde flaş değişiklik

Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir, ordunun komuta kademesinde kapsamlı değişikliğe giden bir kararname yayımladı. Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre, Genelkurmay Başkanı'nın yanı sıra Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanları değişti.

21:30 -
OHAL ilan edilmişti! Komuta kademesinde flaş değişiklik

Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir’in yayımladığı kararnameye göre, Korgeneral Isamuddin Mübarek Habibullah, savunmadan sorumlu devlet bakanlığına, Orgeneral Kemal Abdulmaruf Mahi Beşir Genelkurmay Başkanlığına, Orgeneral Haşim Abdulmuttalib Ahmed Babekir de Genelkurmay Başkan Yardımcılığına atandı.

İLGİLİ HABERSudan'da hükümet feshedildi, OHAL ilan edildiSudan'da hükümet feshedildi, OHAL ilan edildi

Kara Kuvvetleri Komutanlığına Korgeneral Muhammed Osman Hüseyin, Hava Kuvvetleri Komutanlığına Korgeneral Salah Abdulhalık Said, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ise Korgeneral Abdullah el-Metri el-Ferdi getirildi.

İLGİLİ HABERÖmer el-Beşir'den Suriye'ye sürpriz ziyaretÖmer el-Beşir'den Suriye'ye sürpriz ziyaret

Korgeneral Abdulfettah Burhan Abdurrahman, orgeneralliğe terfi ettirilerek ordu müfettişliğine, Korgeneral Şemsuddin Kebbaşi İbrahim Ortak Operasyonlar Dairesi Başkanlığına ve Korgeneral Mustafa Muhammed Mustafa da Askeri İstihbarat Dairesi Başkanlığına atandı.  AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more