Sözcü Plus Giriş

Papa Birleşik Arap Emirlikleri’nde… Araplar Papa’yı görmek için stadyumu doldurdu

Katolik aleminin ruhani lideri Papa Francis, Arap Yarımadası'na yaptığı ilk temasta büyük ilgi gördü. Birleşik Arap Emirlikleri'ne giden ve Abu Dabi'de temaslarda bulunan Papa'yı görmek için on binlerce Müslüman stadyumu hıncahınç doldurdu. Papa, insani krizin yaşandığı Yemen konusunda çağrıda bulundu.

09:57 -
Papa Birleşik Arap Emirlikleri’nde… Araplar Papa’yı görmek için stadyumu doldurdu

Papa Francis, Arap Yarımadası’ndaki ilk ziyaretine başladı… Birleşik Arap Emirlikleri’ne giden ve Abu Dabi’de temaslarda bulunan Papa, resmi görüşmelere katıldı.

Papa'nın bölgedeki ilk vaazına geniş katılım oldu.

Papa’nın bölgedeki ilk vaazına geniş katılım oldu.

Papa, Yemen, Suriye, Irak ve Libya’da yaşanan insanlık dramına seyirci kalınmaması ve harekete geçilmesi gerektiğini söylerken, “Silahlı güçlere karşı duralım. Savaş yıkımdan başka bir şey getirmiyor, silahlar ölümden başka bir şey getirmiyor” dedi.

Fotoğraf: EPA

Fotoğraf: EPA

Papa Francis, bu görüşmelerden sonra Abu Dabi’nin en büyük stadyumunda vaaz verdi. Bölgede, bir papanın gerçekleştirdiği ilk vaazı izlemek için on binlerce insan Zayed Stadyumu’nu doldurdu.

Fotoğraf: Reuters

Fotoğraf: Reuters

Reuters ve EPA gibi ajansların servis ettiği fotoğraflarda çok sayıda Arap ve Asyalının Papa’yı görmek için adeta birbirlerini ezdiği gözler önüne serildi.

Son güncelleme: android-time 11:19 05.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more