Sözcü Plus Giriş

Pentagon: Bin askerimizi Suriye’nin güneyine çekiyoruz

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, ABD Başkanı Donald Trump’ın bin kadar ABD askerini Suriye’nin kuzeyinden güneyine çekme talimatı verdiğini açıkladı.

19:33 -
Pentagon: Bin askerimizi Suriye’nin güneyine çekiyoruz

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu'nun yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı devam ederken ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'dan açıklama geldi.

İLGİLİ HABERBarış Pınarı Harekâtı beşinci gününde: Sözcü sıcak bölgedeBarış Pınarı Harekâtı beşinci gününde: Sözcü sıcak bölgede

Savunma Bakanı Mark Esper, Başkan Donald Trump’ın Suriye’nin kuzeyindeki bin ABD askerini çekme emri verdiğini açıkladı. CBS televizyonunda yayımlanan “Face the Nation” programına konuşan Esper, Suriye'nin kuzeyindeki durumun tehlike arz edebileceğini, bölgedeki askerlerin planlı bir şekilde güneye çekileceğini belirterek, “Ulusal güvenlik ekibimizle yaptığımız görüşmelerin ardından dün akşam Başkan’la konuştum ve Suriye'nin kuzeyindeki güçlerimizi planlı bir şekilde çekmemiz talimatını verdi” dedi.

İLGİLİ HABERTrump'tan yeni 'Barış Pınarı Harekâtı' ve 'yaptırım' açıklamalarıTrump'tan yeni 'Barış Pınarı Harekâtı' ve 'yaptırım' açıklamaları

Esper, “Son 24 saatte, şunu öğrendik ki Türkler, saldırılarını ilk başta planlanandan daha güneye doğru genişletmek niyetindeler ve de batıya” ifadesini kullandı.

İHA

Son güncelleme: 19:36 13.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more