Sözcü Plus Giriş

Putin’den nükleer silah gücü açıklaması!

Putin, "Rusya'nın nükleer üçlemedeki modern silah payı yüzde 82'ye ulaştı" dedi. "Avangard" kıtalararası hipersonik füzenin de ordu envanterine dahil edildiğini kaydeden Putin, bu füzenin şimdi ve gelecekteki hava ve füze savunma sistemlerini alt edebilecek bir silah olduğunu savundu.

23:00 -
Putin’den nükleer silah gücü açıklaması!

Rusya Devlet Başkanı Putin, Savunma Bakanlığı yıllık toplantısında, ülkesinde askeri alandaki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Rusya’nın savunma kapasitesi ve silahlı kuvvetlerinin güçlendirilmesine yönelik çalışmalar yaptığına dikkati çeken Putin, stratejik bombardıman uçakları, karadan atılan füzeler ve balistik füze denizaltılarından oluşan üç kollu nükleer beceriye sahip silah payının arttığını belirtti.

“RUSYA’NIN PAYI YÜZDE 82’YE ULAŞTI”

Putin, “Rusya’nın nükleer üçlemedeki modern silah payı yüzde 82’ye ulaştı.” dedi.

“Avangard” kıtalararası hipersonik füzenin de ordu envanterine dahil edildiğini kaydeden Rusya Devlet Başkanı Putin, bu füzenin şimdi ve gelecekteki hava ve füze savunma sistemlerini alt edebilecek bir silah olduğunu savundu.

“NÜKLEER KUVVETLERİMİZİ GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Putin, Orta Doğu, Afganistan ve Kuzey Kore’de gerginliğin devam ettiğini anımsatarak, NATO’nun Rusya’nın sınırlarına yakın bölgelerde altyapısını güçlendirdiğine işaret etti.

ABD’nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’nı bozduğunu hatırlatan Vladimir Putin, şöyle konuştu:

* Silah kontrolü alanında yeni anlaşmalar üzerinde çalışmaya hazırız, fakat şimdilik bu süreç başlatılmadı.

* Nükleer kuvvetlerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz.

* Rusya Stratejik Füze Kuvvetleri’nin modern Avangard ve Yars sistemleriyle, donanmanın da Borey-A sınıfı denizaltı füze gemileriyle güçlendirilmesini kastediyorum. AA

İLGİLİ HABERDünyanın ilk yüzer nükleer güç santrali elektrik vermeye başladı!Dünyanın ilk yüzer nükleer güç santrali elektrik vermeye başladı!
Son güncelleme: 23:14 24.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more