Sözcü Plus Giriş

Raylarda ‘selfie’ merakı 3 gencin sonu oldu

Hindistan'da raylar üzerinde 'selfie' çeken 3 genç, üzerilerine gelen trenden kaçmak için atladıkları diğer rayda tren altında kalarak can verdi.

17:25 -
Raylarda ‘selfie’ merakı 3 gencin sonu oldu

Olay Hindistan'ın Panipat şehrinde meydana geldi. Bir düğüne katılmak için şehre gelen 4 genç, düğünün gerçekleştirileceği bölgede bulunan demir yollarına giderek raylarda fotoğraf çekmek istedi. Raylar üzerinde poz vererek ‘selfie’ çeken 4 genç, üzerilerine gelen treni fark ederek diğer raylara atladı. Gençlerden 3’ü, atladıkları rayda hareket halinde bulunan öteki treni fark etmeyerek, tren çarpması sonucu olay yerinde can verirken; diğer arkadaşlarının aksine farklı tarafa atlayan genç olaydan yara almadan kurtuldu.

İLGİLİ HABERFaşist siyasetçiye selfie tuzağı: İki kadın bir anda öpüştüFaşist siyasetçiye selfie tuzağı: İki kadın bir anda öpüştü

Hint basını, hayatını kaybeden gençlerden ikisinin 19, birinin de 18 yaşında olduğunu; yetkililerin olayla ilgili soruşturma başlattığını duyurdu. Yerel medya 2017 yılında yine 3 kişinin raylar üzerinde selfie çekmeye çalıştığı sırada tren çarpması sonucu hayatını kaybettiğini belirtti.

UZMANLAR UYARDI: SOSYAL MEDYA BAĞIMLILIĞI TEHLİKELİ

Uzmanlar, gençler arasında adeta bir hastalık gibi çoğalan sosyal medya bağımlılığının tehlikeli ve çok riskli olduğunu belirtti. Hindistan Tıp Bilimleri Enstitüsü'nün yaptığı araştırmaya göre ise 2011-2017 yılları arasında dünya genelinde 259 kişi ‘selfie' çekmeye çalışırken hayatını kaybetti. ‘Selfie ölümlerinin' en yaygın olduğu ülkelerin ise başlıca Hindistan, Rusya, ABD ve Pakistan olduğu duyuruldu. DHA

Son güncelleme: 17:27 01.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more