Rusya: Venezuela’ya asker göndermedik

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu koruması için Rusya’nın ülkeye 400 kadar ücretli asker gönderdiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Rusya: Venezuela’ya asker göndermedik

Rusya’da bir haber kanalına konuşan Peskov, Rusya’nın Maduro’yu koruması için Venezuela’ya 400 kadar ücretli asker gönderdiği iddialarına yanıt verdi.

Moskova’nın bu bilgileri doğrulayıp doğrulamayacağı sorulan Peskov “Kesinlikle hayır” dedi.

“Korku, insana olmayan şeyi varmış gibi gösterir” diye çıkışan Kremlin sözcüsü, “Venezuela’da olanlar tehlikeli, ancak daha tehlikelisi bunun doğrudan bir müdahaleyle olması, hem de ABD’nin müdahalesiyle. Bunu kimse saklamıyor bile” diye ekledi.

Maduro çok sert konuştu: Kimse bize ültimatom veremez, bu küstahlıktır İlginizi Çekebilir Maduro çok sert konuştu: Kimse bize ültimatom veremez, bu küstahlıktır

‘ABD YILDIRIM HIZIYLA GUAİDO’YU TANIDI’

Sputnik’te yer alan habere göre, Venezuela’da olanlarda Beyaz Saray’ın dahlinin bulunduğunun kanıtının, ABD’nin kendini yeni devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido’yu doğrudan tanıması olduğunu belirten Peskov şöyle devam etti:

“Bu o kadar yıldırım hızıyla oldu ki, kimse daha kendine gelemedi. Tüm bu olanlar elbette eylemlerin Washington’la koordine edildiğini yüzde 100 gösteriyor. Venezuela’da olanların görülmemiş olduğunu söylemek malesef mümkün değil, zira bunun birçok örneği oldu.”

Rus askerlerini eğiten Türk kızı dünya rekoru kırdı İlginizi Çekebilir Rus askerlerini eğiten Türk kızı dünya rekoru kırdı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...