Rusya’da mafyaya dev operasyon: Tank savar, bomba ve roket ele geçirildi

Rusya’da 250 kişilik mafyaya dev operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında yapılan baskın ve aramada çok sayıda silah, bomba, tank savar ve roket ele geçirildi.

Rusya’da mafyaya dev operasyon: Tank savar, bomba ve roket ele geçirildi

Rusya İçişleri Bakanlığı ve Rusya Ulusal Terörle Mücadele Komitesi tarafından Rusya'ya bağlı Dağıstan'da mafya operasyonu gerçekleştirildi. Yapılan açıklamada örgüt içerisinde yaklaşık 250 üye olduğu ve bu kişilerin üst düzey bürokratlar, avukatlar ve bazı terör örgütlerine üye olduğu aktarıldı.

Operasyonla ilgili yapılan açıklamada, Sovyetler Birliği döneminde 1988 yılında Dağıstan'ın başkenti Mahaçkale'de yapılan terör saldırısında 100 kişinin öldürüldüğü ve birçok kişinin yaralandığı hatırlatılarak bu dönem gerçekleşen terör saldırısından tam 32 yıl sonra terörist gruba silah temini sağlayan grubun cephaneliğin ele geçirildiği ifade edildi.

ÇOK SAYIDA SİLAH ELE GEÇİRİLDİ
Yapılan baskın ve aramada örgüte ait çok sayıda otomatik silah, bombalar, tank savarlar, roketler ve birçok silah ele geçirildi. Hala örgüte üye kişilerin yakalanma çalışmalarının devam ettiği açıklanırken örgütün ismi ve kaç kişinin yakalandığı konusunda bilgi verilmedi. Rusya'nın çeşitli noktalarında yakalanan örgüt üyeleri uçaklarla getirilerek ifadeleri alınmaya başlandı. Rusya Ulusal Terörle Mücadele Komitesi grubun sadece terör saldırıları gerçekleştirmediği ve mafyalaştığını ifade ederek hala gruba üyesi olduğu tahmin edilen kişilerin yakından takip edildiği vurgulandı. Baskında ele geçirilen mafyaya ait cephaneliğin dağlık bir alanda imha edildiği açıklandı. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...