Sözcü Plus Giriş

Rusya’dan ‘devriye’ açıklaması: 210 kilometreden fazla oldu

Rusya Savunma Bakanlığınca, Türkiye-Rusya arasındaki mutabakat gereği Rus askeri polisinin Suriye'nin kuzeyinde yeni bir güzergahta daha devriye yaptığı bildirildi.

20:48 -
Rusya’dan ‘devriye’ açıklaması: 210 kilometreden fazla oldu

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Rus askeri polisinin, Soçi'de iki ülke arasında imzalanan mutabakat gereği devriye görevini sürdürdüğü belirtildi. Açıklamada, “Suriye-Türkiye sınırı boyunca Rus askeri polisi yeni bir güzergahta devriye gezdi. Suriye'nin kuzeyinde Kamışlı şehrinden Matal yerleşim birimine ve oradan geriye doğru devriye yapılan yolun toplam uzunluğu 210 kilometreden fazla oldu” ifadeleri kullanıldı.

İLGİLİ HABERSon dakika... Rusya'dan Suriye açıklaması: TSK'yla teke tek kalırlarSon dakika... Rusya'dan Suriye açıklaması: TSK'yla teke tek kalırlar

Rus askeri polisinin mutabakat gereği belirlenen bölgelerde devriye yaparak sivillerin güvenliğini sağladığı ve yasal düzeni sağlamaya yardım ettiği kaydedilen açıklamada, Rus polisinin terör örgütü YPG/PKK'nın da Suriye-Türkiye sınırının 30 kilometre dışına çıkarılmasına yardım etmeyi sürdürdüğü ifade edildi.

İLGİLİ HABERRusya'dan kritik Suriye açıklamasıRusya'dan kritik Suriye açıklaması

Rusya Savunma Bakanlığınca, yaklaşık 300 Rus askeri polisinden oluşan takviye birliklerinin Türkiye-Suriye sınırına ulaştığı bildirilmişti. Rus askeri polisinin, dün Suriye’nin kuzeyinde 60 kilometreden daha fazla olan Kamışlı şehrinden Abud yerleşim birimine kadar olan güzergahta devriye görevi yaptığı ifade edilmişti. AA

Son güncelleme: 20:56 25.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more