Sözcü Plus Giriş

Skandal açıklamalarla tanınan devlet başkanı: Bir zamanlar eşcinseldim

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, eskiden eşcinsel olduğunu ama evlenerek 'tedavi olduğunu' belirtti. Duterte, "Yeniden erkek oldum! Güzel kadınlar beni iyileştirdi. Yakışıklı erkeklerden nefret etmeye başladım. Şimdi güzel kadınları tercih ediyorum" ifadelerini kullandı.

21:31 -
Skandal açıklamalarla tanınan devlet başkanı: Bir zamanlar eşcinseldim

Filipin medyasının aktardığına vatandaşlarla görüşen Duterte, ‘gey’ olmakla suçladığı Senatör Antonio Trillanes'la ilgili konuşurken, “Yardımcılarıma sordum, emin misiniz, diye. Onlar da, istediğiniz eşcinsele sorun, Trillanes'ın gay olduğunu anlamak için nasıl yürüdüğüne bakmak yeterli, dediler. Mükemmel, o ve ben aynıyız. Ama ben tedavi oldum” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERDuterte'den taciz itirafı!Duterte'den taciz itirafı!

Evlenerek eşcinsellikten ‘kurtulduğunu’ söyleyen Duterte, “Yeniden erkek oldum! Güzel kadınlar beni iyileştirdi. Yakışıklı erkeklerden nefret etmeye başladım. Şimdi güzel kadınları tercih ediyorum” dedi.

Filipin lider daha önce de LGBT temsilcileriyle ilgili kamuoyunu şok eden açıklamalarda bulunmuştu. Duterte, 2016'da ABD Büyükelçisi için ‘gay ve o… ç…’ demişti. Bir yıl sonra ülke kanunlarına göre sadece karşı cinsten vatandaşların evlilik yapabileceğini söyleyen Filipin lider, daha sonra bu sözlerinden vazgeçerek eşcinsel evliliklere destek vermişti.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more