Heyecan başladı… 2020’ye ilk onlar girdi

Bütün dünyayı yeni yıl heyecanı sararken Pasifik'teki ülkeler yeni yıla girmeye başladı... 2020'ye ilk giren ülkeler Samoa ve Kiribati oldu. TSİ 14.00'te Yeni Zelanda 2020'ye girdi. Yeni Zelanda'nın Auckland kentindekİ Sky Tower'da havai fişek, lazer ve animasyon gösterileri yapıldı.

Heyecan başladı… 2020’ye ilk onlar girdi

Pasifik’teki ada ülkeleri Samoa ile Kiribati, 2020’ye ilk giren ülkeler oldu. Dünyada yılbaşı ilk olarak Samoa ile Kiribati’ye bağlı Kiritimati adasında (Christmas adası) kutlandı. Adalar, Türkiye saati ile (TSİ) 13.00’te 2020’ye “merhaba” dedi.

FOTO:EPAA – Sydney yeni yıla böyle girdi…

Kiribati ve Samoa’nın ardından Yeni Zelanda ve Fiji de TSİ 14.00’te yeni yıla girdi. 2020, Yeni Zelanda’nın Auckland ve Wellington kentlerinde görkemli havai fişek gösterileriyle karşılandı.
Yeni yıla girecek ilk büyük kent, TSİ 16.00’da 2020’ye merhaba demeye hazırlanan Avustralya’nın Sydney kenti olacak. Diğer yandan, 2020’ye en son Güney Pasifik’te yer alan Amerikan Samoası girecek.

FOTO:EPAA – Sydney yeni yıla böyle girdi…

Avustralya’da Yeni Güney Galler eyaletine bağlı Sydney kenti haricinde yılbaşı kutlamalarında yangın riski nedeniyle havai fişek kullanımı yasaklanmıştı. Düzenlenen görkemli gösteriler nedeniyle yeni yıl kutlamalarının sembolü haline gelen Sydney’de geçen yıl 8,5 ton havai fişek kullanılmış, gösterileri 1,6 milyondan fazla kişi yerinde izlemişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...