Menbiç’te patlama: Ölü ve yaralılar var

PYD ve ABD kontrolündeki Suriye'nin Menbiç kentinde patlama meydana geldi. Patlamaya neden olan bombalı saldırıyı IŞİD üstlendi. Saldırıda Pentagon'a göre 2 ABD askeri ve 2 Savunma Bakanlığı personeli hayatını kaybetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan saldırı sonucunda 20 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Tansiyonun yüksek olduğu Halep’in Menbiç ilçesinde sıcak bir gelişme yaşandı… Terör örgütü YPG/PKK’nın işgali altındaki Menbiç’te ABD askerlerinin devriye yaptığı sırada patlama meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre ABD ordusu helikopterlerle askerlerini tahliye ederken, patlamada 20 kişinin hayatını kaybettiği, 19 kişinin ise yaralandığı belirtildi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, “Menbiç'teki saldırıda 2 ABD askeri, 1 Savunma Bakanlığı sivil personeli ve Savunma Bakanlığı'ndan 1 sözleşmeli çalışan öldü. Saldırıda 3 ABD askeri de yaralandı” açıklamasını yaptı.

Patlamada yaralananlara çevredekiler müdahale etti.

Patlamada yaralananlara çevredekiler müdahale etti.

Öte yandan Reuters’ın IŞİD’e yakın kaynaklardan aktardığı haberde saldırıyı IŞİD’in üstlendiği belirtildi. Reuters’ın “son dakika gelişmesi” şeklinde duyurduğu haberde bir intihar bombacısının saldırıyı gerçekleştirdiği aktarıldı.

Patlamanın yaşandığı bölgede büyük tahribat oluştu.

Patlamanın yaşandığı bölgede büyük tahribat oluştu.